22 July 2024
Децентралізація

У Заводській громаді на Тернопільщині відкрився Дія Центр

 

Відкриття сучасного ЦНАП - Дія Центру в Заводській громаді Тернопільської області відбулося 9 листопада 2022 року. Центр надаватиме 259 послуг, якими зможуть скористатися близько 7 тисяч мешканців з 5 населених пунктів громади. Серед послуг - реєстрація народження, послуги для ВПО, оформлення субсидій тощо.


Приміщення Центру обладнане для потреб людей з інвалідністю та відвідувачів з дітьми, створене місце для самообслуговування та консультаційний пункт для бізнесу.

 

 

Людмила Павлінська, голова Заводської громади:

«Я дякую всім нашим партнерам -  обласній адміністрації, Міністерству цифрової трансформації, Міністерству розвитку громад та територій за підтримку, розуміння і допомогу кожним кроком. Дякую також проєкту PROSTO, який показав нам новий шлях: як створювати, працювати та надавати якісні послуги. І, звичайно, величезна вдячність нашій команді місцевого самоврядування і колективу центру за самовіддану працю в такі скрутні часи».

У Центрі облаштовано шість робочих місць для адміністраторів. Сучасний ЦНАП створено завдяки фінансовій допомозі Уряду України, субвенції на розвиток мережі ЦНАП від Міністерства цифрової трансформації та системній підтримці Міністерства розвитку громад та територій України. Інституційну та методологічну підтримку у створенні Центру громаді надали міжнародні партнери – шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні».

 

 

Начальниця відділу з розвитку мережі та підвищення якості надання адміністративних послуг  Міністерства цифрової трансформації України Олександра Дегтярьова:

«Основний пріоритет Мінцифри зараз - забезпечити якісний державний сервіс, навіть в умовах повномасштабної війни. Тому ми розвиваємо мережу Дія Центрів - ЦНАП нової формації. І сьогодні маємо чудову подію - відкриття 27-го Дія Центру у Заводській громаді. Бажаємо його колективу легкої праці та задоволених відвідувачів».

 

 

Начальниця відділу Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад та територій України Лілія Попова:

«Першочергове завдання Мінрегіону у створенні мережі ЦНАП полягало у наданні якісних і швидких послуг громадянам. Ми вдячні, що у воєнний час ЦНАПи стали основними центрами всебічної допомоги як мешканцям громад, так і внутрішньо переміщеним особам. Тому, відкриваючи Дія Центр в Заводській територіальній громаді, віримо, що спільними зусиллями та активністю кожної людини ми наближаємо нашу перемогу».

На проведення робіт зі створення і забезпечення функціонування ЦНАП громада отримала субвенцію з державного бюджету у розмірі 3 млн 643 тисячі гривень на реконструкцію приміщення та забезпечення технікою; співфінансування з місцевого бюджету становить 919 тисяч грн.

 

 

Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш:

«Відкриття Дія Центру в Заводській громаді – ще один крок на шляху посилення спроможності місцевого самоврядування. Поки наші герої боронять майбутнє на фронті, ми намагаємось робити все можливе, щоб створити умови для розвитку добробуту всіх мешканців Тернопільщини. Дякую нашим партнерам з Уряду та шведсько-українському проєкту PROSTO. Загалом ми плануємо відкрити до завершення цього непростого року ще три Дія Центри у громадах».

Всі співробітники ЦНАП пройшли навчальну програму по підвищенню кваліфікації, розроблену експертами PROSTO. Триває співпраця посадовців місцевого самоврядування та Проєкту з питань інформування і залучення мешканців до процесів прийняття рішень у громаді. 

У відкритті ЦНАП взяли участь представниці Міністерства розвитку громад та територій України,  Міністерства цифрової трансформації України, керівництво Тернопільської ОВА та представники шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», які передали до ЦНАП безпековий набір та вручили співробітникам Центру сертифікати про проходження навчання.


ЦНАП розташований в смт Заводське за адресою: вул. Чарнецького, 9. Приміщення ЦНАП обладнано для людей з обмеженими можливостями, простором для дітей, місцем для самообслуговування та зоною для очікування. В приміщенні ЦНАПу розміщено консультативний пункт для бізнесу.

Загальна площа приміщення ЦНАП Заводської ТГ становить 272  кв.м., в якому розташовано 6 робочих місць для адміністраторів Центру, 1 робоче місце для відвідувачів ЦНАПу. Ще 4 віддалених робочих місць адміністраторів обладнані сучасною комп’ютерною технікою у населених пунктах громади. Наразі Центр працює в тестовому режимі, завершуючи інституційне становлення щодо організації робочих процесів.

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» фінансується Урядом Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку Sida та реалізується SALAR International AB - дочірньою компанією Шведської асоціації місцевих влад та регіонів (SALAR). Команда проєкту працює у двох офісах у Стокгольмі та Києві.

Attached images:

Tags:

Administrative services

Область:

Тернопільська область

Громади:

Заводська територіальна громада

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

22 July 2024

Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free Environment for Students

Two Schools in Volyn Provide a Barrier-Free...

When it comes to educating students with special educational needs, it is crucial to create the necessary learning...

19 July 2024

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має обладнання для сортування та зберігання лохини

П’ядицька громада на Прикарпатті тепер має...

П’ядицька громада в Івано-Франківській області широко відома своїм проєктом вирощення органічної лохини, який...

18 July 2024

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний простір «Знайди себе»

У Підволочиській громаді запрацював молодіжний...

У Підволочиській громаді, яка розташована в східній частині Тернопільської області, проживають майже 5 тисяч молодих...

17 July 2024

Shatsk and Poliana Sign Inter-Municipal Cooperation Agreement

Shatsk and Poliana Sign Inter-Municipal...

Shatsk in Volyn and Poliana in Zakarpattia recently signed their first cooperation agreement with USAID HOVERLA...