21 лютого вперше на Закарпатті пройдуть вибори сільських старост територіальних громад. Реформа децентралізації влади в різних регіонах України проходить по-різному.
Тут дійсно все залежить від ініціативи самих громад. І якщо центральні чи обласні виконавчі органи влади в деяких випадках не поспішають, то окремі громади по всій Україні вже завершили процес об’єднання і навіть провели вибори.
Перші вибори сільського старости в Україні пройшли 17 січня. Зокрема перші вибори сільського старости в Україні відбулися 17 січня цього року в с. Ірдинь Черкаської області, повідомляє ВВС-Україна. Відзначається, що голосування проходило прозоро і без порушень. Явка виборців становила 47%. Обраний староста представлятиме інтереси жителів с. Ірдинь у Білозерській об’єднаній територіальній громаді, до якої віднедавна входить цей населений пункт. Територіальну громаду ірдинці утворили разом із сусіднім селом Білозір’я, відповідно до закону про децентралізацію.
Громади – піонери децентралізації є і в інших областях України. На сайті ЦВК вже можна переглянути список запланованих виборів старост у різних куточках нашої держави та орієнтовні дати їх проведення. Піонери децентралізації на Закарпатті Є перші ластівки й на Закарпатті. І хоча до цього часу наша обласна рада ще не затвердила перспективний план утворення спроможних територіальних громад, у краї вже об’єдналися дві громади – Тячівська та Вільховецька.
21 лютого 2016 року їхні мешканці проведуть вибори старост. МВК вже працює над організацією перших виборів старост сіл Тячівської міської об’єднаної територіальної громади – Руського Поля, Лазів та Тячівки. За законодавством, висунення кандидатів у старости розпочалося 16 січня.
Уже затверджено списки кандидатів та ДВК На сьогодні вже затверджено список кандидатів. Так, за даними місцевої МВК, на посади сільських старост Тячівської об’єднаної територіальної громади претендують 10 кандидатів. У Руському Полі – 4, і по 3 в Лазах та Тячівці.
У свою чергу, Вільховецька сільська виборча комісії повідомляє, що документи для участі в перших виборах старост місцевої об’єднаної громади подали 6 претендентів. Зокрема на посаду сільського старости с. Добрянське – 4 та с. Вільхівці Лази – 2. Як інформує Тячівська МВК, претенденти на посаду старости села мали подати до міськвиборчкому заяву, копію паспорта, 4 фотографії розміром 4х6 см, автобіографію та декларацію про майно, доходи й витрати за 2015 рік. Грошової застави закон не передбачає.
12 May 2025
Відбулася презентація підготовленого до другого...
12 квітня Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та...
12 May 2025
Уряд виділив кошти на генератори для освітніх...
09 травня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про розподіл залишку коштів спеціального фонду...
12 May 2025
Уряд ухвалив зміни до фінансування військових адміністрацій: запроваджено єдиний підхід
Уряд ухвалив зміни до фінансування військових...
9 травня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка вносить зміни до Порядку фінансового забезпечення...
12 May 2025
Визначені проєкти-переможці конкурсу грантів «Кластери Відродження»
Визначені проєкти-переможці конкурсу грантів...
Вісім ініціатив із шести регіонів отримають фінансування від Швейцарсько-українського проєкту UCORD на реалізацію...