Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували показники доходів 25-ти бюджетів пілотних громад Полтавської, Волинської та Львівської областей у щомісячному розрізі станом на 01.05.2022 року. Як показують результати аналізу, у квітні 2022 року у пілотних громадах ситуація щодо виконання доходів є різною: від значного скорочення надходжень, до стрімкого зростання.
Полтавська область:
Загальні доходи бюджетів чотирьох громад у квітні 2022 року були меншими за відповідні показники попереднього року. Скорочення доходів становило від 1,6% (у Сенчанській громаді) до 22,6% (у Оржицькій громаді). В Лубенській громаді загальні доходи бюджету зросли на 2,3% порівняно з показниками квітня 2021 року.
Скорочення податкових надходжень відбулось у всіх бюджетах пілотних громад і становило від 0,2% (у Сенчанській громаді) до 29,3% (у Оржицькій громаді). У квітні 2022 року у всіх громадах надходження місцевих податків і зборів, а також акцизного податку на пальне були меншими ніж відповідні показники 2021 року. Для більшості громад ПДФО залишається основним джерелом податкових надходжень до бюджету. У трьох громадах відбулось зменшення ПДФО порівняно з показниками квітня 2021 року (скорочення склало у Оржицькій громаді – 37,7%, у Сенчанській громаді – 29,8%, у Диканській громаді – 15,5%).
На відміну від показників березня 2022 року, у Миргородської та Лубенської громадах до бюджету почала надходити плата за надання адміністративних послуг у обсягах, що відповідають рівню 2021 року. Однак інші громади Полтавської області у квітні 2022 року мали значне скорочення надходжень плати за надання адміністративних послуг.
Динаміка доходів бюджету Оржицької громади
Динаміка доходів бюджету Миргородської громади
Динаміка доходів бюджету Лубенської громади
Динаміка доходів бюджету Сенчанської громади
Динаміка доходів бюджету Диканської громади
Львівська область:
Загальні доходи чотирьох бюджетів пілотних громад Львівської області у квітні 2022 року були меншими за відповідні показники попереднього року. Скорочення доходів становило від 7,4% (у Городоцькій громаді) до 17,8% (у Сокільницькій громаді). Найбільше зростання загальних доходів бюджету відбулось у Бродівській громаді (доходи зросли на 27,3% порівняно з показниками квітня 2021 року).
П’ять громад відчули скорочення податкових надходжень порівняно з показниками квітня 2021 року. В цих громадах відбулось уповільнення темпів приросту надходжень ПДФО, місцевих податків і зборів, акцизних податків. За даними квітня 2022 року у всіх без виключення громадах відбулось стрімке скорочення надходжень від акцизного податку на пальне.
Плата за надання адміністративних послуг у п’яти громадах перевищила рівень квітня 2021 року, водночас в інших п’яти громадах таких надходжень практично не надходило.
Динаміка доходів бюджету Сокільницької громади
Динаміка доходів бюджету Рава-Руської громади
Динаміка доходів бюджету Оброшинської громади
Динаміка доходів бюджету Козівської громади
Динаміка доходів бюджету Золочівської громади
Динаміка доходів бюджету Жовківської громади
Динаміка доходів бюджету Жидачівської громади
Динаміка доходів бюджету Добротвірської громади
Динаміка доходів бюджету Бродівської громади
Динаміка доходів бюджету Городоцької громади
Волинська область:
Лише у двох громадах Волинської області (Шацькій та Вишнівській) загальні доходи бюджету були меншими за показники квітня 2021 року (скорочення склали 4,8% і 5,0% відповідно). В інших громадах відбулось зростання загальних доходів бюджету, найбільше у Володимир-Волинській громаді (у 2,3 рази).
У всіх без виключення громадах Волинської області відбулось зростання надходжень ПДФО, порівняно з відповідними показниками 2021 року. Водночас сукупні податкові надходження скоротились у трьох пілотних громадах. Основними чинниками такого скорочення є зменшення надходжень місцевих податків і зборів, акцизних податків.
Більшість громад у квітні отримали надходження плати за надання адміністративних послуг у обсягах більших ніж у квітні 2021 року (лише у Зимнівській та Боратинській громадах таких надходжень майже не було).
Динаміка доходів бюджету Рожищенської громади
Динаміка доходів бюджету Локачинської громади
Динаміка доходів бюджету Горохівської громади
Динаміка доходів бюджету Володимир-Волинської громади
Динаміка доходів бюджету Ківерцівської громади
Динаміка доходів бюджету Любешівської громади
Динаміка доходів бюджету Боратинської громади
Динаміка доходів бюджету Вишнівської громади
Динаміка доходів бюджету Зимнівської громади
Динаміка доходів бюджету Шацької громади
Отже у квітні 2022 року окремі громади мали значне скорочення доходів. Якщо така тенденція збережеться й надалі ці громади потребуватимуть додаткового ресурсу для належного забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.
Attached files:
Tags:
Область:
Волинська область Львівська область Полтавська областьSource:
Проект USAID «ГОВЕРЛА»
Share the news:
20 November 2024
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new partnerships are being established
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new...
Just imagine the scale of the Mayors’ Congress in Paris for local government leaders: 1,200 French mayors are...
20 November 2024
Концепція реформування місцевого самоврядування...
Навесні 2025 року буде оприлюднена нова редакція Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної...
20 November 2024
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль Смідинської громади
Фінансова автономія закладів освіти — нова ціль...
Смідинська громада Волинської області за підтримки Програми U-LEAD розпочала фінансову автономізацію закладів освіти,...
20 November 2024
Консультації з цифрової безпеки - як і де отримати безкоштовно
Консультації з цифрової безпеки - як і де...
У сучасних умовах війни кібербезпека стала життєво необхідною. Громадські організації, медіа та волонтери, які...