З початку війни Біляївська громада зустріла понад 700 вимушених переселенців. Люди, які рятуються від війни, знайшли тут не лише прихисток та допомогу, а і можливість для відновлення сил та психологічного здоров’я.
Про це повідомила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.
У Біляївській громаді на базі центру надання соціальних послуг «Родинне коло» проводяться сесії з арт-терапії. Вже відбулися перші сеанси психологічної підтримки для внутрішніх переселенців. Такі зустрічі відбуваються раз на тиждень, починаючи з 20 травня.
Ідея проведення занять належить Валентині Мельник, психологині дитячого садочку «Капітошка» з Біляївки. Вона є членкинею громадської організації «Еволюція покоління», яка з 2014 року займається волонтерством та надає психологічну підтримку переселенцям. Має сертифікат учасниці освітнього проєкту "Покоління АРТ".
За цими методиками та техніками проводить арт-терапію з переселенцями. Такі заняття допомагають зняти емоційне напруження та знизити рівень стресу і тривожності у зв’язку із подіями, які пережили ці родини.
Крім того, для швидшої адаптації внутрішньо переміщених осіб у громаді фахівці відділу комунікацій розробили дорожню карту, де зібрали важливу інформацію щодо реєстрації та отримання довідки, розселення, оформлення допомоги ВПО, пошук роботи та надання продуктових наборів, гуманітарної допомоги.
Також у Біляївській міській ради для переселенців та жителів громади працює цілодобова гаряча лінія 24/7, звернувшись на яку можна отримати невідкладну допомогу, з будь-яких соціальних питань.
Допомагають переселенцям і з пошуком роботи. Як розповіла Ірина Бакал, керівниця Центру надання соціальних послуг "Родинне коло", міська рада організовує зустрічі зайнятості для ВПО з метою інформування щодо вакантних місць та допомоги в працевлаштуванні. На сайті міської ради щомісяця оновлюється інформація щодо можливості отримання професій від центру зайнятості.
Tags:
war stories social services war
Область:
Одеська областьГромади:
Біляївська територіальна громадаSource:
Програма «U-LEAD з Європою»
21 January 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 January 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...
21 January 2025
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція України до ЄС
Фундаментальні цінності ЄС та інтеграція...
Вступ до Європейського Союзу — це глобальна ціль, яка передбачає дуже довгий звивистий шлях. Євроінтеграцію можна...
21 January 2025
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як підготуватися до візиту міжнародних партнерів?
24 січня - П’ятниця із Cities4Cites: Як...
Хочете прийняти міжнародного партнера у громаду, але не знаєте, з чого почати? Запрошення, яке не проігнорують, візит...