Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Мінрегіон спільно з профільним комітетом Верховної Ради України готує до другого читання у січні цього року. Про це повідомили у департаменті з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону за результатами презентації законопроекту робочій групі, утвореній Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
У департаменті нагадали, що метою законопроекту є створення дієвого механізму формування територіальних громад, спроможних самостійно вирішувати питання розвитку своїх територій.
Документ передбачає, що держава здійснюватиме фінансову підтримку об’єднаних громад шляхом надання їм коштів на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.
Загальний обсяг фінансової підтримки, згідно законопроекту, розподілятиметься між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до їхньої площі та кількості сільського населення.
Нагадаємо, у першому читанні Проект Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» був прийнятий Верховною Радою у липні 2014 року.
Раніше Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявляв, що об’єднання територіальних громад дозволить збільшити ресурсну базу місцевих бюджетів. Внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів стимулюють громади до об'єднання через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом. Об’єднані громади наділяються повноваженнями, рівнозначними повноваженням міст обласного значення. При добровільному об’єднанні, в бюджетах таких громад залишатиметься 60% ПДФО.
15 April 2025
Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти (запис вебінару)
Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері...
На вебінарі з експертами Швейцарсько-українського проєкту DECIDE говорили про те, як впроваджувати гендерно...
15 April 2025
Реформа старшої профільної школи - відповіді на поширені запитання
Реформа старшої профільної школи - відповіді на...
Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE відповіли на поширені запитання про реформу старшої профільної...
14 April 2025
Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?
Розробка місцевого плану управління відходами:...
Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...
14 April 2025
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні
Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...
Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...