Експерти Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» проаналізували стан реалізації̈ договорів про співробітництво територіальних громад Львівської області.
Після прийняття регіональної Програми підтримки співробітництва територіальних громад у Львівській області на 2019-2020 роки реалізація договорів міжмуніципальне співробітництво у регіоні значно активізувалася. На додаток до програми було створено цільовий мотиваційний механізм – обласний конкурс проєктів міжмуніципальної співпраці, в рамках якого громади отримували кошти на реалізацію своїх ініціатив з обласного бюджету. Як результат, кількість міжмуніципальних угод збільшилась за останні роки з 2-х до 76-ти. З 2022 року складова міжмуніципального співробітництва стала частиною Комплексної програми регіонального розвитку Львівщини на 2021-2025 роки.
Найбільш популярним з існуючих форм співробітництва громад (68 договорів із 76-ти) залишається реалізація спільних проектів. Вона передбачає швидку координацію діяльності суб’єктів співробітництва та акумулювання ними на визначених̆ період ресурсів з метою спільного здійснення відповідних короткотривалих заходів та закупівель. Ця форма є більш поширеною, бо вона простіша за інші і носить разовий характер при необхідності швидкого об’єднання зусиль для закупівлі товарів та послуг.
Вона дозволяє в короткі строки закупити обладнання, щоб, наприклад, відремонтувати приміщення, яке в подальшому буде використовуватись для надання послуг для населення декількох громад.
Із 76 міжмуніципальних договорів на Львівщині 14 реалізуються громадами-партнерками Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» - Бродівська (2), Золочівська (2), Жидачівська (2), Рава-Руська (3), Жовківська (3) громади. Наприклад, Бродівська територіальна громада у 2021 році реалізовувала спільний проєкт з трьома суб’єктами співробітництва у формі спільного фінансування (утримання) комунальної установи «Бродівський центр професійного розвитку педагогічних працівників».
Солонківська та Сенівська громади об’єднали зусилля для реалізації проєкту в сфері соціального-економічного розвитку та розвитку культури та туризму. Проєкт «Розвиток сільського підприємництва та інфраструктури Агро туристичного кластера «ГорбоГори» передбачає будівництво туристично-інформаційного центру в с. Липники; туристичного кемпінгу «Агро садиба» в с.Раковець; туристичного кемпінгу Центр «Місто майстрів» в с.Виняви; створення туристичних маршрутів, закупівлю сільськогосподарської і автомобільної техніки та інших заходів, що по завершенню проєкту в комплексі працюватиме на розбудову та ефективну роботу Агро туристичного кластера громад.
Найменш популярними формами міжмуніципального співробітництва є:
Серед основних причин не використання механізмів співпраці можна назвати наступні:
Attached files:
Tags:
Область:
Львівська областьSource:
Проект USAID «ГОВЕРЛА»
Share the news:
20 November 2024
Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...
Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...