Податкова реформа 2.0 (зміни продовжуються)

1 квітня 2022 року парламент 320 голосами прийняв чергові зміни до Податкового кодексу України (законопроект 7234), якими ще більше спростив ведення бізнесу та полегшив навантаження майже на всіх суб’єктів підприємництва.

Експерт з питань фінансів Офісу підтримки реформи децентралізації при Мінрегіоні Ігор Онищук виокремив ключові нововведення:

  • Скасовано обмеження щодо обсягу доходу протягом календарного року для ФОП 3 групи (до цього 15 березня ВРУ встановила граничний поріг в 10 мільярдів гривень протягом календарного року, знизила ставку податку із 5% до 2% та скасувала обмеження щодо кількості найманих осіб). Відтак тепер ФОП 3 групи можуть бути майже всі суб’єкти господарювання із необмеженим обсягом доходу та кількістю найманих працівників (окрім, виключень, передбачених Под.  кодексом: азартні ігри, лотереї, обмін іноз. валюти, виробництво підакцизних товарів, видобуток корисних копалин).
  • Надміру сплачений податок на прибуток у підприємств, які перейшли на 3 групу ФОП може бути зарахований для погашення зобов’язань по податку на прибуток в майбутньому, після відновлення його сплати.
  • Надано дозвіл податковим органам на період воєнного стану здійснювати контроль у сфері ціноутворення. Крім цього, уповноважені органи мають право приймати рішення про застосування адміністративногосподарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
  • У пунктах пропуску через державний кордон України та в мультимодальних терміналах митними органами не здійснюватиметься документальний контроль у сфері міжнародних автомобільних перевезень згідно із Законом України "Про автомобільний транспорт".
  • При здійсненні митного контролю дозволяється застосовувати електронний підпис або систему електронної ідентифікації, яка забезпечує надійну ідентифікацію осіб.
  • Кабінетові Міністрів України на період дії воєнного стану надано повноваження:
    • встановлювати особливості здійснення ветеринарно-санітарного контролю вантажів з товарами, що ввозяться на територію України;
    • встановлювати особливості здійснення фітосанітарного контролю вантажів з об’єктами регулювання, що ввозяться на митну територію України (крім транзиту), встановлювати особливості здійснення митними органами державного контролю нехарчової продукції;
    • встановлювати особливості здійснення митними органами державного контролю нехарчової продукції;
    • встановлювати особливості здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин до вантажів із продуктами, живими тваринами, вантажами з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України.
  • Скасовано вимогу для платника єдиного внеску надавати у звітності інформацію про членство у профспілковій організації.

Tags:

budget Ihor Onyshchuk

Source:

Read more:

03 April 2025

Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох областей України

Схвалено стратегії розвитку ще чотирьох...

Заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін провів п’яте засідання експертної робочої групи, яка...

03 April 2025

Оновлення політики згуртованості для посилення стратегічних пріоритетів ЄС

Оновлення політики згуртованості для посилення...

Автор: Юрій Третяк,  керівник Центру згуртованості та регіонального розвитку ГО «Інститут громадянського...

03 April 2025

8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти»

8 квітня - вебінар «Гендерно орієнтоване...

8 квітня о 15:00 получайтеся до вебінару «Гендерно орієнтоване бюджетування у сфері освіти», який відбудеться в межах...

03 April 2025

Нові партнерства українських міст у Каліфорнійському Парадайзі

Нові партнерства українських міст у...

Представники Луганщини, Київщини, Харківщини, Запорізького регіону працювали в місті Парадайз, Каліфорнія, в рамках...