Майже половина українців вважають, що децентралізація вирішить проблему нерівномірного фінансування регіонів

Більшість опитаних вважає, що запровадження децентралізації зможе вирішити проблему поганого розвитку інфраструктури на місцях, такі результати он-лайн дослідження «Моніторинг сприйняття прогресу реформ», який TNS проводить спільно з Національною радою реформ.

На другому місці опитані назвали проблему нерівномірного фінансування регіонів — 47% вважають, що децентралізація усуне дану проблему. Близько третини вказали, що децентралізація подолає проблеми занепаду села, корупційних схем при розподілі фінансування та спростить процедуру отримання документів.

Також існує певний відсоток песимістів — 14% вважають, що запровадження децентралізації не зможе вирішити жодної існуючої проблеми.

Значно більше таких респондентів, серед населення з невизначеними зовнішньополітичними орієнтаціями (21%).

Якщо говорити про зв’язок децентралізації та місцевого самоврядування, то 61% респондентів вважає, що децентралізація позитивно вплине на ефективність місцевого самоуправління.

У Києві значно менше тих, хто вважає що децентралізація підвищить ефективність місцевого самоврядування (51%) і значуще більше тих, хто не визначився з відповіддю на дане запитання (28%).

Серед проблем на шляху запровадження децентралізації, більше половини респондентів називають відсутність згоди між представниками влади з питань впровадження реформи.

Трохи менше половини опитаних у якості таких проблем назвали відсутність політичної волі центральної влади та відсутність комплексного підходу до запровадження реформи.

Серед представників старшої вікової групи значуще більше тих, хто вважає відсутність політичної волі  центральної влади перешкодою на шляху впровадження децентралізації (54%).

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах.

Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна на сайті Національної ради реформ reforms.in.ua.

Опитування проводилось методом он-лайн опитування з 17.12.2015 – 24.12.2015. Географія дослідження — вся Україна (крім АРК), міське населення, чоловіки і жінки у віці 18-55 років. Вибірка 1000 респондентів, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.

29.01.2016 - 17:49 | Views: 11425
Майже половина українців вважають, що децентралізація вирішить проблему нерівномірного фінансування регіонів

Source:

TNS

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 September 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...