Державна субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаних громад перш за все має посилити їхню економічну спроможність, - В’ячеслав Негода

Субвенція з державного бюджету об’єднаним територіальним громадам на розвиток інфраструктури у розмірі 1 млрд. грн. розподілятиметься за чіткою формулою і використовуватиметься для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.

Про це повідомив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час обговорення розробленого Мінрегіоном проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад».

За інформацією Першого заступника Міністра, субвенція розподілятиметься між 159 об’єднаними громадами за чіткою формулою, в залежності від кількості сільського населення і площі громади. Це від 860 тис. грн. для найменшої об’єднаної громади до 28 млн. грн. для найбільшої (Краснолиманської) об’єднаної громади.

У проекті Порядку надання субвенції, вказано, що вона надається для створення, модернізації інфраструктури об’єднаної територіальної громади та може спрямовуватись на:

  • підвищення якості адміністративних послуг: створення ЦНАПів, сучасних систем організації управління громадою — комунікаційних мереж, баз даних;
  • реконструкцію, переобладнання, перепрофілювання будівель бюджетних установ з метою їх використання чи адаптації до нових повноважень та потреб з обов’язковим застосуванням енергозберігаючих технологій;
  • створення об’єктів інфраструктури, що належать до комунальної форми власності, а саме: дороги, мости, переходи, що покращують доступність жителів поселень об’єднаної територіальної громади до об’єктів та установ у яких надаються адміністративні, соціальні та інші послуги;
  • закупівлю транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, спецтехніки для комунальних підприємств;
  • будівництво водогонів, систем водовідведення, збирання та утилізації твердих побутових відходів, тощо;
  • інші об’єкти, які є важливими для посилення економічної спроможності та забезпечення територіальної згуртованості громади.

«Ця субвенція надається безпосередньо об’єднаним громадам, отже і кінцеве рішення, які проекти за ці кошти реалізовувати, мають приймати самі громади, тобто їхні ради після відкритих громадських консультацій. Досвід показує, що у створенні якісних проектів розвитку громади потребують експертної допомоги, підтримки та консультацій», — зазначив В’ячеслав Негода.

У зв’язку з цим, за словами Першого заступника Міністра, пропонується створити при Мінрегіоні комісію у складі представників ЦОВВ, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, провідних експертів для проведення консультацій з об’єднаними громадами та аналізу розроблених ними проектів перед затвердженням цих проектів місцевими радами.

«Таким чином, затверджуючи використання субвенції на реалізацію того чи іншого проекту розвитку, рада громади орієнтуватиметься на висновок провідних експертів з питань місцевого самоврядування, що гарантуватиме максимально ефективне використання коштів державної підтримки для розвитку громади», — запевнив В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра також наголосив, що громадам невідкладно треба готувати проекти розвитку і подавати їх до Мінрегіону, щоб вже цього року показати історії успіху, створивши якісно нові умови надання послуг населенню.

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

17 October 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 October 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 October 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 October 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...