Law 1423 (bill 2194) is a new «Land Constitution»

Due to the scale and significance of amendments, made by Law of Ukraine №1423-IX of 28.04.2021 On Amending some Regulations of Ukraine on Improving the administration and deregulation system in Land Relations, it is referred to as the «Land Constitution».

Most of its provisions came into force on 27.05.2021, following its publication. However, its part will come into force on 1.07.2021, 24.07.2021, three, six and twelve months later. That is why Oleksandr Hnitetskyi, a special planning expert, dedicates the material to the norms, having already come into force, and inform on the changes to come in the future.

 

 

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.
02.06.2021 - 09:25 | Views: 68581
Олександр Гнітецький

Author: Олександр Гнітецький

Tags:

land Oleksandr Hnitetskyi

Share the news:

Comments:
Default image
Serhii Kolomiiets
02.06.2021 - 21:56
Доброго вечора! Скажіть будь ласка, якщо мені надали дозвіл на розробку проекту на ділянку під городництво, і проект виготовлено до підписання закону 2194 президентом, чи зможу я отримати ділянку в оренду більше 0.6 га ?
Відповісти
D1e06b23029c3edcfa6fde159333f273
Олександр Гнітецький
09.06.2021 - 12:07
Вже не зможете
Відповісти
Default image
Оксана
10.06.2021 - 13:36
Доброго дня! З Вашого коментарю, я зрозуміла, що зміни до ст. 36 стосовно земельних ділянок для городництва, вступають в силу через три місяці після підписання ЗУ Президентом?
Відповісти
D1e06b23029c3edcfa6fde159333f273
Олександр Гнітецький
13.06.2021 - 23:06
пані Оксано, ці зміни вже відображені в ЗКУ. Якщо хтось отримав раніше дозвіл, але не встиг отримати рішення щодо затвердження проєкту відвдення та передачі в оренду - то вже не зможе отримати таке рішення, якщо площа більша 0,6 га (*для городництва).
Відповісти
Default image
Роман
15.06.2021 - 16:04
Чи має право місцева рада затвердити проект відведення земельної ділянки розроблений до даних змін, де вимагалось погодження проекту згідно ст 186-1 ЗКУ - яка скасована, та визнений зміст ЗУ про землеустрій - що теж змінився, без погодження проекту (втч землевпорядної експертизи), та приведення його до чинного законодавства на момент затвердження?
Відповісти
D1e06b23029c3edcfa6fde159333f273
Олександр Гнітецький
18.06.2021 - 14:49
пане Роман, має право затвердити, є офіційне роз'яснення Держгеокадастру з даного приводу. Закон 1423 націлений на спрощення бюрократичних перепон під час здіснення землеустрою, тому і документації, що були розроблені відповідно до чинного ЗУ на момент складання - підлягають розгляду, затвердженню. Однак це не може стосуватися таких норм, як у випадку з городництвом (більше 0,6 га), як у випадку з аукціонами (не більше 20 га), тощо.
Відповісти
Default image
Василь
30.06.2021 - 17:35
Добрий день.Скажіть будь ласка чи можу скористатися правом на безкоштовну приватизацію з.д.державної власності 0.19га.цільове призначення 11.02 за мезами населеного пункту.на якій знаходиться будівля що є у моїй приватній власності.якщо так то з чого почати.Дякую.
Відповісти
Default image
Василь
30.06.2021 - 17:40
Добрий день.Скажіть будь ласка чи маю право скористатися правом на безкоштовну приватизацію з.д.державної власності за межами населеного пункту 0.19га.цільове призначення 11.02.на якій знаходиться будівля що є у моїй приватній власності.якщо так то з чого почати.дякую.
Відповісти
Default image
Наталія
21.07.2021 - 17:24
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можуть планувальні рішення комплексного плану стосуватись територій за межами населених пунктів, які не перейшли у комунальну власність і лишились у власності держави? Наприклад, планувальне рішення щодо створення ботанічного саду на місці саду, територія під яким перебуває в постійному користуванні державного навчального закладу. Де законодавчо обгрунтоване дане питання?
Відповісти
Default image
Ирина Касатка
28.09.2021 - 14:49
Доброго дня ! Скажіть будь ласка, чи виключена насправді ст.189 Земельного кодексу України Самоврядний контроль за використанням та охороною земель. В Законі 1423 п.п.54 п.1 розділу І сказано, що "статтю 189 виключити" . В чинній редакції ЗКУ станом на 28.09.2021 року ця стаття не виключена.
Відповісти
D1e06b23029c3edcfa6fde159333f273
Олександр Гнітецький
16.11.2021 - 12:25
Віатю. Стаття 189 буде виключена 22.05.2022 року.
Відповісти
D1e06b23029c3edcfa6fde159333f273
Олександр Гнітецький
16.11.2021 - 12:27
Пані Наталія, Закон 711 та постанова КМУ 926. Планувальні рішення КП можуть охоплювати всю територію громади. Але, якщо є землевласник чи землекористувач, він не буде зобовʼязаний припинити землекористування чи відмовитися від власності, якщо це не вилучення для суспільних потреб.
Відповісти