Влада повинна завершити процес децентралізації, - Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк

прем’єр-міністр України Арсеній ЯценюкПро це він сказав у четвер, 11 грудня, представляючи в Парламенті програму діяльності Уряду.

«Вважаю, що Президент України повинен бути лідером процесу реальної децентралізації, адже вона має відбутися через внесення змін до Конституції України», - наголосив він.

«Моя політична позиція залишається незмінною: ліквідація обласних державних адміністрацій і передача повноважень відповідним радам», - підкреслив Глава Уряду.

Насамперед, за його словами, необхідно ухвалити новий Бюджетний кодекс: «Ми будемо пропонувати Парламенту реалізацію цього Бюджетного кодексу, який передбачає передачу додаткових прав і повноважень, - але й відповідальності - органам місцевої влади. Гроші не передаються без відповідальності, і  права не передаються без зобов’язань».

«Ми передаємо в регіони додаткові повноваження по податках, зборах, ресурсній базі, і так само додаткову відповідальність по утриманню регіонів і зобов’язаннях перед своїми територіальними громадами», - сказав він.

У рамках децентралізації програма діяльності Уряду також пропонує ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та низку «інших органів, які сконцентровані в Києві», а також передбачає реалізацію програми створення «прозорих офісів».

Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності ухвалення нового закону про державну службу, «де ключовим принципом є конкурсний публічний відбір».

За його словами, для того, щоби побудувати соціальні ліфти, необхідно насамперед виконати закон про люстрацію «і позбутися цього тягаря» Окрім цього, потрібно запровадити ефективну системі навчання кадрів: «Сьогодні система навчання кадрів, які можуть працювати в публічній адміністрації, поки що зведена до того, що видають тільки дипломи і папірці. Національне агентство з питань державної служби разом із Віце-прем'єр-міністром будуть готові в першому кварталі 2015 року внести до Парламенту новий закон України про державну службу».

Глава Уряду також зупинився на питанні запровадження електронного врядування: «Як в Парламенті, так і в Уряді ми фінансуємо компанії, які виготовляють папір. Тонни паперу, години й місяці передачі паперів, які застрягають міністерствах, відсутність швидкої реакції на листи. Ми повинні перейти на систему електронного урядування».

Арсеній Яценюк підкреслив, що в цьому питанні необхідно спиратися на досвід Естонії: Естонський досвід: «Це персональне ID кожної людини в країні, щоб по Інтернету звернутися за довідкою і їй надали. Те саме стосується органів державної влади - персоніфікація і безпосередня можливість для електронного врядування для всього складу Кабінету Міністрів України».

Окрім того, за словами Арсенія Яценюка, необхідно ухвалити закон про доступ до відкритих даних.

Tags:

A.Yatsenyuk

Source:

Урядовий портал

Read more:

26 December 2024

Як Вертіївська громада обʼєдналася з навколишніми, щоби надавати послуги ІРЦ

Як Вертіївська громада обʼєдналася з...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) 2021 року, з реформою децентралізації постало питання: чи...

26 December 2024

У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн на освіту - інфографіка

У 2025 році громади отримають понад 14 млрд грн...

У наступному році на освіту буде спрямовано 14,31 млрд грн, що на 20% більше, порівняно з 2024 роком. Експерти...

26 December 2024

Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та удосконалення послуг місцевого самоврядування

Вакансія. Консультант/ка з оцінки потреб та...

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) відкрила вакансію на посаду...

24 December 2024

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...

Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...