Інтереси мешканців усіх населених пунктів, що входитимуть до об’єднаної територіальної громади, будуть захищені

Сергій ШаршовВиключно на добровільних засадах в Україні проходитиме об’єднання територіальних громад, яке дозволить підвищити рівень якості та доступності послуг для населення. Про це під час засідання пост-моніторингової групи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи сказав директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону Сергій Шаршов.

Серед іншого, на засіданні обговорили проект закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який, як відомо, пройшов перше читання у Верховній Раді.

«Ми ретельно вивчили досвід країн Європи з цього питання. У першу чергу, об’єднання громад ґрунтуватиметься на добровільності, що супроводжуватиметься державною підтримкою. Зміни, які ми пропонуємо до Бюджетного кодексу, передбачають наділення об’єднаної громади повноваженнями, рівнозначними повноваженням міст обласного значення, і органи місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади самі будуть визначати розміщення комунальних підприємств, установ та організацій за принципом якнайкраще для мешканців територій, що входитимуть до складу об’єднаної громади», - зазначив Сергій Шаршов

Він також пояснив, що забезпечувати зв'язок сільських територій, які втратять статус адміністративно-територіальної одиниці, та захищати інтереси мешканців цих територій у раді об’єднаної територіальної громади будуть відповідні посадові особи - старости населених пунктів. 

«Таким чином, інтереси мешканців усіх населених пунктів, що входитимуть до об’єднаної територіальної громади, будуть враховані і захищені», - резюмував Сергій Шаршов.

Раніше Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального розвитку Геннадій Зубко в ході обговорення основних положень змін до Бюджетного та Податкового кодексів щодо фінансової децентралізації повідомив, що важливим є положення бюджетних змін, які стимулюватимуть громади до об'єднання і тим самим ставати спроможними самостійно вирішувати проблеми своїх територій.

Нагадаємо, цими днями в Україні працює пост-моніторингова група Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яка здійснює перевірку виконання рекомендацій Ради Європи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні, прийнятих в жовтні 2013 року.

10.12.2014 - 21:00 | Views: 16647

Attached images:

Tags:

S.Sharshov

Source:

Мінрегіон

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

04 October 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 October 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 October 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 October 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...