22 July 2024
Децентралізація

Clarification of certain issues of starostas appointment, authorities and status

The material presents generalized answers to questions of the Decentralisation portal forum subscribers, given by Lesya Fedchenko, a legal expert.

Колонка відображає винятково позицію її автора. За достовірність інформації відповідає автор колонки. Точка зору редакції порталу «Децентралізація» може не збігатися з точкою зору автора колонки.

Share the news:

Comments:
Profilepic
Ярослава Михнюк
04.12.2020 - 20:08
Якщо староста не хоче сладати мандат депутата районної ради , яку відповідальність він несе за таке рішення?
Відповісти
Default image
Олександр Івченко
19.12.2020 - 10:57
Доброго дня. Завжди цінував ваший сайт, так як працюю старостою . Вчора подав заяву, до отг користуючись порадою "9", (про 6 місяців оплати, так як, до виконання обов'язків приступати 11січня, а не вдень присяги)мені відмовили, я сослався на ваше роз'яснення, мені відповіли, "що написам на заборах" вона(юрист самоврядування не звертає уваги) . Як мені бути. Кому можна вірити.
Відповісти
Default image
Вікторія
23.12.2020 - 14:04
Якщо староста не хоче сладати мандат депутата районної ради , яку відповідальність він несе за таке рішення? Мене теж цікавить це питання, і якщо можна алгорітм складання повноважень депутата районної ради, старостою громади
Відповісти
Default image
Вікторія
23.12.2020 - 14:05
Якщо староста не хоче сладати мандат депутата районної ради , яку відповідальність він несе за таке рішення? Мене теж цікавить це питання. І якщо можна, алгоритм дій складання повноважень депутата районної ради, якщо він староста. Дякую
Відповісти
85fec50748a5cdce4578574b5c3df91b
Валерій
23.12.2020 - 19:28
Доброго дня! А якщо село не хоче старосту якого призначив голова ОТГ, що можна зробити, щоб призначили старосту якого хочуть жителі села?
Відповісти
Default image
Алла Мамчуровська
05.01.2021 - 11:32
Доброго дня. Цікавить питання, чи обов'язковим є проведення спецперевірки для затверджених відповідною радою старост?
Відповісти
Default image
Тетяна
26.12.2020 - 00:21
Доброго вечора! На першому пленарному засіданні першої сесії всіх в.о. старост було звільнено (без попередження). Жодної вихідної допомоги не виплачено. Виплатили звичайні розрахункові. Чи правильно це? Також хочу сказати, що нововведення до ВКУ стосовно старост, позбавили селян права вибору і права голосу щодо обрання собі представника своєї громади в ОТГ, бо незавжди призначений головою ОТГ староста задовільняє бажання громади. Вибачте, але ми повертаємося до кріпосного права.Староста ПОВИНЕН обиратися жителями певного старостинського округу! А сьогодні староста (за "новими" законами) просто сторож на селі, та ще й немає ніяких прав, навіть неможе бути членом виконкому. А голови ОТГ - це такі собі князькі, які кого захотіли, того і призначили. Пішов проти нього - звільнив. Про яку демократію ми можемо говорити?!
Відповісти
251596659572a43219661f941ee275f9
Андрій Слободянюк
27.12.2020 - 13:35
Старосту призначає рада на пленарному засіданні. Якщо призначив старосту голова ОТГ одноосібно - такі дії протиправні і непроомірні, можна звернутися до суду і оскаржити такі дії. Якщо голова все ж вносить на розгляд ради кандидатуру старости, яка не підтримується мешканцями села - найкращим способом є спілкуватися з депутатами, щоб ця кандидатура під час голосування не пройшла.
Відповісти
251596659572a43219661f941ee275f9
Андрій Слободянюк
27.12.2020 - 13:39
З приводу відмови старости від складення повноважень депутата відповідної ради. Для цього Ви маєте звернутися до ТВК, яка визнала ту чи іншу особу зареєстрованим депутатом і повідомити про несумісність суміщення депутата з іншою посадою. Усі депутати після обрання у Комісії. За фактом розгляду і у разі підтвердження фактів, комісія може прийняти рішення про скасування реєстрації повноважень депутата у зв'язку з порушенням зазначених вимог і своєю постановою позбавити повноважень депутата. Якщо депутату щось не сподобається - його право це оскаржити в суді.
Відповісти
251596659572a43219661f941ee275f9
Андрій Слободянюк
27.12.2020 - 13:42
Алгоритм с ділення повноважень депутата відповідної ради досить простий: депутат подає до ТВК про дострокове припинення повноважень депутата відповідної ради. Потім комісія виносить постанову. З моменту винесення постанови, особа не є депутатом
Відповісти
251596659572a43219661f941ee275f9
Андрій Слободянюк
27.12.2020 - 13:43
Староста за не складення мандату насамперед несе політичну відповідальність, а також відповідальність відповідно до законодавства про вибори
Відповісти
Default image
Михайло
07.01.2021 - 21:46
На останніх виборах до існуючої громади приєдналися нові населені пункти. Чи можна призначати старост у старостинські округи, якщо не затверджена структура ради. Якщо такі рішення прийняті сесією то чи вони є законними і чи можна їх відмінити. Дякую.
Відповісти