Маємо запропонувати спрощений варіант схем планування районів, щоб громади мали змогу розпоряджатися землею, - В’ячеслав Негода

Необхідно у найкоротші терміни створити спрощений механізм, який би дозволяв окреслити межі В’ячеслав Негодатериторій і дав громадам можливість ефективно розпоряджатися землею. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час наради з представниками Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, науково-дослідних і проектних інститутів, Держкомзему щодо проблемних питань розроблення проектів землеустрою для сільських громад.

«Ми очікуємо, що вже на початку наступного року, з внесенням змін до Бюджетного та Податкового кодексів, органи місцевого самоврядування отримають значний ресурс для наповнення місцевих бюджетів, в тому числі від податків з нерухомості та землі. Але, звичайно, спочатку треба окреслити межі територій, з яких збиратимуть ці податки. Бо ми говоримо, що компетенція сільських, селищних, міських рад повинна розповсюджуватися і за межі населених пунктів, але при цьому не має чітких меж населених пунктів», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, вся територія району повинна бути зрозуміло поділена між територіальними громадами. «Має бути повне розуміння, яка територія до чиєї компетенції відноситься. Тобто необхідно розробити схеми планування районів та їх частин», - зазначив заступник Міністра.  

Він зазначив, що сьогодні потрібне розуміння того, який мінімум документації потрібен, щоб позначити межі районів та громад, узгоджені між ними.

«Завдання міністерства і проектних інститутів - запропонувати схеми планування районів у спрощеному варіанті. Це буде перший крок до майбутньої величезної роботи про створенню повного пакету необхідної землевпорядної документації. При цьому ми вже зараз дамо можливість громадам ефективно розпоряджатися землею і покажемо необхідність подальшої розробки детальних планів розвитку їхніх територій», - сказав В’ячеслав Негода.

За результатами наради ініційована робоча група, яка запропонує основу - зміни до містобудівної документації, і вже на цій базі громади формуватимуть документи просторового розвитку, схеми територій сіл і селищ. До складу робочої групи ввійдуть фахівці Мінрегіону, Держземагентства, галузевих науково-дослідних інститутів, представники асоціацій органів місцевого самоврядування.

Tags:

V.Nehoda

Source:

Мінрегіон

Read more:

20 May 2025

МОН та Програма Polaris презентували оновлений Дашборд освітніх індикаторів

МОН та Програма Polaris презентували оновлений...

20 травня Міністерство освіти і науки України спільно з Програмою Polaris презентували оновлену версію Дашборду...

20 May 2025

Інтеграція податкових адміністративних послуг у ЦНАП: 28 травня - презентація полісі-пропозицій

Інтеграція податкових адміністративних послуг у...

28 травня 2025 року Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» проведе презентацію...

20 May 2025

Культура як рушій для розвитку та згуртованості: проєкт UCORD починає впровадження культурних ініціатив у шести регіонах України

Культура як рушій для розвитку та...

16 травня у Києві відбувся захід «Від ідеї до змін: старт впровадження грантової програми «Кластери Відродження»,...

20 May 2025

Реформа старшої профільної школи - відповіді на поширені запитання

Реформа старшої профільної школи - відповіді на...

Експерти Швейцарсько-українського проєкту DECIDE продовжують відповідати на поширені запитання про реформу старшої...