Суттєво розширити повноваження органів місцевого самоврядування – сільських, селищних, міських рад з розпорядження ними земельними ділянками, у тому числі за межами населених пунктів, пропонує Мінрегіон України.
За дорученням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимира Гройсмана, Мінрегіон спільно з експертами всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування розробили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження земельними ділянками і здійснення контролю за використанням та охороною земель». Основні принципи розширення таких повноважень місцевого самоврядування базуються на засадах децентралізації, субсидіарності, повсюдності та посилення спроможності місцевого самоврядування.
Як прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, крім розширення повноважень сільських, селищних, міських рад із розпорядження земельними ділянками, розробники законопроекту передбачили створення належних правових умов для здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель в Україні.
В’ячеслав Негода поінформував, що законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, спрямовані на розширення повноважень адміністративних комісій при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад. Ці зміни також нададуть право складати протоколи про адмінправопорушення (посадовим особам, уповноваженим на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад) за використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, не за цільовим призначенням, а також у разі самовільного зайняття земельних ділянок. Пропонується запровадити практичний механізм впливу органів місцевого самоврядування на дотримання законодавства у сфері земельних відносин.
Розробники законопроекту пропонують дати право виконавчим органам сільських, селищних, міських рад визначати порядок організації та здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель. Це дозволить органам місцевого самоврядування самостійно враховувати місцеві особливості здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель, оперативно реагувати на зміни обставин та законодавства, враховуючи єдині для всіх орієнтири. Такі зміни, за словами першого заступника Міністра, передбачається встановити, внісши доповнення до статті 189 Земельного кодексу України.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...