19 січня 2025
Децентралізація
Категорії
  1. Головна
  2. Соціальні послуги
  3. Центри життєстійкості
Соціальні послуги

Формування центрів життєстійкості в громадах

 

Інформація з сайту Міністерства соціальної політики України

 

Програма життєстійкості регулюється 2-ма постановами Кабміну України:

4 складові Програми життєстійкості:

  • - Кейс-менеджмент - оцінка звернень громадян та первинний скринінг потреб людини з подальшим направленням до необхідних фахівців.
  • - Надання соціальних послуг - групові заняття, тренінги та увесь спектр послуг з психосоціальної підтримки. За потреби, у Центрах життєстійкості можуть бути додатково організовані ряд інших послуг: первинна правнича підтримка, консультацій щодо питань зайнятості, супровід ветеранів та інше - ті послуги, яких потребують мешканці конкретної громади.
  • - Координація волонтерських активностей - оперативне реагування на ті потреби, які виникатимуть у громаді, та акумуляція волонтерського потенціалу навколо цих потреб.
  • - Сімейний простір для підтримки родин: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення заходів для родин.

 

 

У Центрах життєстійкості усі послуги надаватимуться безкоштовно для мешканців, за рахунок держави та меценатів, які можуть долучитися до проєкту.

 

 

Будь-яка територіальна громада України може подати свою заявку на участь у проєкті.

Єдина умова для громад - підготувати та утримувати приміщення Центру життєстійкості.

Для участі в проєкті кожна громада проходить 6 кроків:

 

 

 

  • - мати не менше двох відокремлених місць для першого контакту
  • - мати не менше однієї кімнати для індивідуального консультування (площею не менш як 12 кв. метрів) та не менше однієї кімнати для групової роботи (площею не менш як 24 кв. метри та додатково 2 кв. метри на групу, але не менш як 4 кв. метри на одне місце)
  • - мати не менше однієї кімнати для проведення занять із дітьми
  • - мати туалет, санвузол з душовою, сповивальний столик
  • - відповідати санітарним і протипожежним вимогам, а також вимогам щодо інклюзивності приміщення та доступності для маломобільних груп населення
  • - мати захисні споруди цивільного захисту, придатних для укриття отримувачів комплексних послуг та персоналу надавача комплексної послуги і безпечного перебування в них

За ініціативи Мінсоцполітики та за підтримки агрохолдингу Астарта, команда урбан-бюро Big City Lab створила путівник з облаштування Центрів життєстійкості. У ньому подана інструкція з облаштування приміщення у комфортні та безбар’єрні простори за мінімальних коштів та зусиль з боку громади.

 

 

Надавач - це юрособа чи ФОП, внесений до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Команда від надавача має складатися з соціальних менеджерів, психологів та фахівців із соціальної роботи.

 

 

Відібрані команди надавачів мають змогу підвищити кваліфікацію на тренінгах за програмами від ВООЗ, ЮНІСЕФ та ін. Навчально-методичну підтримку та оплату роботу фахівців забезпечує Мінсоцполітики спільно з партнерами.

Строки подання заявок на конкурс оновлюються на сайті Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю. Поза конкурсом можуть подаватися ті надавачі, які планують надавати послугу власним коштом або за підтримки благодійника.

Для участі в проєкті надавач соціальних послуг проходить 6 кроків:

 

 

Як подати пакет документів на конкурс надавачів

 

Детальні роз'яснення щодо участі в конкурсі надавачів є у вебінарах:

 

 

 

 

Зареєструватись на індивідуальну консультацію щодо подачі заявки на конкурс можна за посиланням.

 

 

Звернутися до Центру життєстійкості і отримати там послуги може кожен житель громади.

Зіштовхуючись зі стресом, у тому числі через війну, не кожен може самостійно допомогти собі. Проте, турбота про своє емоційне здоров’я є надзвичайно важливою. Отримати безоплатну фахову допомогу та консультації спеціалістів можна буде безпосередньо у своїй громаді, звернувшись до Центру життєстійкості.

Адресу Центру життєстійкості у своїй громаді мешканці можуть отримати, звернувшись до місцевих органів влади.


Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.