18 листопада 2024
Децентралізація
Переглядів: 1897

Мешканці Манченківської громади стурбовані та колективно вирішили звернутися із таким запитанням, чому порушуються наші права, в частині призначення старости. Цитую відповідь Люботинської міської ради - правом на створення старостиньських округів наділені тільки ТГ що створені відповідно до ЗУ №157 Про добровільне об’єднання..., ТГ утворені відповідно до розпорядження №725-р від 12.6.2020, не можуть застосовувати на практиці норми ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" , щодо утворення старостиньських округів. В ст.1 зазначеного Закону передбачено, що старостиньський округ це частина території, утвореної відповідно до ЗУ "Про добровільне.." з метою представництва інтересів жителів старостою. Відповідно до ч.3 ст.26 ЗУ «Про місцеве самоврядування..», на пленарних засіданнях ОТГ утвореної відповідно до ЗУ «Про добровільне об’єднання.." вирішуються питання утворення старостиньських округів та затвердження Положення про старосту, дане питання може бути розглянуто Люботинською міською радою тільки після внесення змін до ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", виникає риторичне питання, чому нам не можна, а наші сусіди призначили, створили та працюють, чи законодавство у всіх різне. Будемо вдячні за відповідь

Відповідно до чинної редакції ч. 1 ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Отже, для того, щоб затвердити старосту на посаду, не обов’язково утворювати старостинський округ – необхідно у рішенні ради про затвердження старости визначити конкретні населені пункти (села, селища) відповідної територіальної громади, на території яких конкретний староста буде здійснювати свої повноваження.

Поділитися: