Заклади культури, які не є юридичними особами передають до територіальної громади, яка створена після виборів 25 жовтня 2020 року. Територіальна громада не хоче приймати праціників цих закладів відповідно до ч. 4 ст. 36 КЗпП., пояснюючи це тим, що ця норма діє лише для об'єднаних територіальних громад, які утворилися до виборів 25 жовтня відповідно до Закону України від 05.02.2015 № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад».Іще одним аргументом є те, що сторона, яка передає працівників - не робить запису в трудовій книжці.Питання: 1. Чи діє норма - ч. 4 ст. 36 КЗпП для територіальних громад, які створені після виборів 25 жовтня 2020 року. 2. Які дії кадровиків РДА та ОТГ при заповненні трудових книжок?
Ви, ймовірно, щось наплутали – п. 4 ст. 36 КЗпП передбачає розірвання трудового договору з ініціативи працівника (статті 38, 39), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 40, 41) або на вимогу профспілкового чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу (стаття 45).
«Передати» працівників неможливо – у Вашому випадку йдеться про норму ст. 36 КЗпП, яка визначає, що зміна підпорядкованості підприємства, установи, організації не припиняє дії трудового договору. У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).
Поділитися: