1. Чи може староста села бути депутатом районної ради?2. Яка оплата праці, ранг старости?3. Чи прирівнюється посада старости до державної служби (на пенсію)?
- Ні, не може. Посада старости несумісна з депутатським мандатом.
Відповідно до частини 2 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.
Відповідно до частини 7 статті 51 цього ж Закону на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.
Згідно з частиною 4 статті 12 Закону сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
- Посаду старости віднесено до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування (стаття 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»), у межах цієї категорії йому може бути присвоєно 13, 12, 11 ранги посадової особи місцевого самоврядування (стаття 15 Закону).
- Стаж служби в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби (п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.02016 р.№ 229).
Поділитися: