10 січня 2025
Децентралізація
Переглядів: 2714

1. Чи може староста села бути депутатом районної ради?2. Яка оплата праці, ранг старости?3. Чи прирівнюється посада старости до державної служби (на пенсію)?

  1. Ні, не може. Посада старости несумісна з депутатським мандатом.

Відповідно до частини 2 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою і працює в ньому на постійній основі.

Відповідно до частини 7 статті 51 цього ж Закону на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.

Згідно з частиною 4 статті 12 Закону сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.

  1. Посаду старости віднесено до шостої категорії посад в органах місцевого самоврядування (стаття 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»), у межах цієї категорії йому може бути присвоєно 13, 12, 11 ранги посадової особи місцевого самоврядування (стаття 15 Закону).
  2. Стаж служби в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби (п. 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 25.02016 р.№ 229).

Поділитися: