19 грудня 2024
Децентралізація
Переглядів: 1237

З Вашої відповіді - "У Методиці також зазначено, що у разі розташування в зоні доступності потенційного адміністративного центру ОТГ населеного пункту (села, селища, міста), який має відповідні кадрові ресурси, фінансове забезпечення та розвинуту інфраструктуру (зокрема, на території якого є заклад загальної середньої освіти I-III ступеня, медична амбулаторія, проживає не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку), такий населений пункт може бути визначений потенційним адміністративним центром спроможної територіальної громади." В Колибаївський ОТГ всі ці показники є, а саме, медична амбулаторія, прекрасний ЗЗСО І-ІІІ ступенів, 2 шкільних автобуси, проживає більше 250 дітей шкільного та більше 100 дітей дошкільного віку, крім того є пожежне депо, поліцейська станція, на стадії відкриття ЦНАП, проте думку людей ніхто не бере до уваги, намагаючись приєднати громаду до м.Кам"янець-Подільського. Залиште Колибаївську ОТГ самостійною!

Відповідь експерта Юрія Ганущака: "Колибаївська громада створена всупереч Методиці формування Перспективного плану спроможних громад. Межує безпосередньо з містом Кам’янець-Подільським, інфраструктурно та соціально інтегрована в місто. Значна кількість мешканців громади працює в Кам’янці-Подільському. Громада має малу кількість населення 4,7 тисяч жителів), негативну демографічну тенденцію, критичну кількість дітей шкільного віку (263 учня). Дуже мала площа 75 кв.км., є критичним показником для можливості отримувати доходи від плати за землю. Індекс податкоспроможності нижче 0,3, що є недопустимо низьким показником для громади, яка розташована біля великого міста.  За проектом Перспективного плану, запропонованого Хмельницькою ОДА, її запропоновано приєднати до Кам’янець-Подільського".

Нагадаємо, за законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад, перспективні плани розробляє обласна державна адміністрація, а затверджує уряд. Формування перспективних планів триває.

Поділитися: