Як швидко пройде реформа?
Концепцію реформи уряд схвалив на початку квітня 2014 року.
З того часу створена законодавча база для забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Прийнято більше 30 законів та інших нормативно-правових актів, серед яких є закони України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (зі змінами), «Про співробітництво територіальних громад», «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад», «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» та інші.
Це сприяло створенню протягом 2015-2019 років спроможних об’єднаних територіальних громад.
Станом на вересень 2019 року сформована 961 об’єднана територіальна громада, з яких:
- у 848 – відбулися вибори,
- 79 – очікують рішення ЦВК про призначення виборів.
961 ОТГ об’єднала 4431 тергромаду (44 % від загальної кількості рад базового рівня станом на 01.01.2015 р.; 6530 тергромад залишилися необ’єднаними (59,6 % від загальної кількості рад базового рівня станом на 01.01.2015 р.).
Проте вкрай необхідним для проведення повноцінної реформи та її завершення є прийняття Верховною Радою України змін до Конституції України в частині територіальної організації влади.
Основною цілю до 2020 року є створення передумов для проведення місцевих виборів 2020 року на новій територіальній основі.
Поділитися: