У Запоріжжі відбулася презентація інноваційної програми розвитку спроможності об’єднаних територіальних громад, яка виконується Фондом Східної Європи у партнерстві з ТОВ «Бломінфо-Юкрейн», громадською організацією «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом у рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».
До участі у презентації були запрошені представники 43 ОТГ, представники Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Департаменту екології та природних ресурсів, Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Запорізького обласного виробничого управління меліорації та водного господарства, керівники зацікавлених структурних підрозділів облдержадміністрації, а також Запорізького регіонального відділу «Асоціація міст України» та Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування.
Відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін наголосив, що програма місцевого системного розвитку діє в Україні лише місяць.
- Загалом програма працюватиме з об’єднаними територіальними громадами Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Сьогодні представники проекту презентують практичні результати роботи щодо комплексного підходу в управлінні землями об’єднаних територіальних громад, розкажуть про основні етапи роботи та важливі моменти, необхідні для успішного провадження цієї роботи на базі партнерських об’єднаних територіальних громад Запорізької області. На практичних заняттях буде розкрито процедуру участі в конкурсі з відбору партнерських об’єднаних територіальних громад, - повідомив посадовець.
Керівник програми місцевого системного розвитку Наталія Слинько повідомила, що на першому етапі будуть відібрані 65 ОТГ для проходження навчання та надання підтримки по ефективному управлінню земельними ресурсами. Крім цього, будуть відібрані не менше десяти ОТГ для розробки комплексного плану управління землями та щонайменше двох інвестиційних проектів. Для представників громад будуть організовані практичні тренінги, семінари тощо. На третьому етапі спільно з фахівцями будуть створені геоінформаційні бази даних ОТГ на онлайн платформі. Також буде створена картографічна основа та електронна карта ОТГ з нанесенням усіх даних територій громад. Пізніше фахівці USAID спільно з представниками громад будуть розробляти схеми сучасного та перспективного використання і охорони земель. Уже на завершальному етапі для десяти відібраних ОТГ будуть створені економічні профілі, що сприятиме інвестиційній привабливості територій для потенційних інвесторів.
Представники USAID упевнені, що в результаті плідної співпраці на сході Україні їм вдасться зменшити корупційні ризики та забезпечити вільний доступ до інформації щодо просторових та ресурсних умов ведення бізнесу в ОТГ; покращити ділове середовище в обраних ОТГ; налагодити інформаційне, кадрове та організаційне забезпечення для відповідального та кваліфікованого управління земельними ресурсами.
Теги:
земля створення спроможних громад
Область:
Запорізька областьДжерело:
Запорізька ОДА
Поділитися новиною:
08 листопада 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 листопада 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 листопада 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...