В Каневі говорили про приєднання навколишніх громад
Питання приєднання громад до міста обласного значення днями обговорили в Каневі представники органів місцевого самоврядування, державної влади, експертного середовища, аграрного бізнесу та громадськості. Про це повідомила Ганна Єлісєєва, національний співробітник проектів Координатор проектів ОБСЄ в Україні.
За її словами, логічна з точки зору просторового планування та економічної доцільності конфігурація приєднання громад, що межують з Каневом, не склалася з різних мотивів. З декількох громад, що оточують Канів, у відповідності до перспективного плану кандидатом на приєднання залишилася лише Пекарівська сільська рада. Ще дві сусідні громади, Литвинецька та Бобрицька, погодилися на об’єднання з іншими сільськими радами, але не з містом Канів. Однією з причин цього є історія ініціатив сільських громад щодо об’єднання з містом Канів. Але до прийняття Закону України щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (№ 6466) Канів, як і багато інших міст, не вбачав в цьому сенсу, оскільки тоді необхідно було б проводити позачергові вибори. Ця відмова негативно відобразилася на подальших стосунках громад та міста і потребує подальшого діалогу, пошуку спільних інтересів для обопільно вигідного розвитку міста та сільських громад. Четверта, Яблунівська, громада, яка могла би потенційно приєднатися до Канева, опинилася в складній ситуації, оскільки сесією сільської ради ухвалювалися протилежні рішення: спочатку за приєднання до Канева, а деякий час після цього – за приєднання до іншої громади. Учасники зібрання очевидною проблемою в цій ситуації називають відсутність системи нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування.
В ході дискусії сторони все ж розглянули перспективи взаємодії, можливі проекти співробітництва між суб’єктами самоврядування, генеральний план розвитку міста Канів та вплив на сусідні громади і навпаки.
Також сторони означили потенційні шляхи врегулювання питань розмежування територій Канева та Литвинецької громади, умови реалізації спільних проектів поводження з твердими побутовими відходами, розташування міського кладовища та інших.
Учасники круглого столу прийшли до розуміння необхідності співпраці та потреби вирішувати питання розвитку територій разом.
Організатором круглого столу виступив Координатор проектів ОБСЄ в Україні в рамках проекту в рамках проекту «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні», за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Офісу реформ Кабінету Міністрів України, Асоціації міст України, та за експертної участі Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування U-LEAD.

Приєднані зображення:
Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Черкаська областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»

Поділитися новиною:
07 квітня 2025
У березні до місцевих бюджетів перерахували 13,8 млрд грн трансфертів з держбюджету
У березні до місцевих бюджетів перерахували...
У березні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 13,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 88,2%...
07 квітня 2025
200 прифронтових громад отримають підтримку у розмірі 2 млрд грн
200 прифронтових громад отримають підтримку у...
Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на...
07 квітня 2025
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...
У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...
07 квітня 2025
Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...
Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...