Піщанська і Недогарківська громади Полтавщини презентували нові маршрути в рамках кластеру сільського зеленого туризму.
Проект реалізується за допомоги Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, повідомляє Укрінформ.
“Приблизно рік тому делегація представників наших ОТГ побувала на Закарпатті, де міські громади вже напрацювали досвід у цьому напрямі. Це "зачепило" полтавців. І по поверненні вони започаткували власний туристичний проект - "П'ять перлин Дніпра", який дав поштовх розвитку сільського зеленого туризму на Полтавщині”, - розповіла директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування Ірина Балибіна.
Представлені для огляду маршрути включають локації, які до цього часу залишалися осторонь масового туризму. Та проте, саме на них покладають сьогодні найбільші сподівання. На переконання організаторів, сюди, в глибинку, з її багатою, але маловідомою загалу культурною спадщиною, мальовничими краєвидами і неординарними людьми спрямують уже невдовзі свої погляди туристи як Полтавської, так і інших областей.
Власне, чому й ні? Обійдеться така подорож в рази менше, ніж на “розкручених” туристичних шляхах, а вражень, позитиву вистачить "з головою". Наприклад, на страусиній фермі у селі Піщане запропонують погодувати двометрових красенів-птахів, у гостинній садибі "Солодка бджілка" в селі Кривуші - поласувати цілющим медом і напоями на травах, пройти курс екзотичної апітерапії.
На території готельно-ресторанного комплексу "ВК" чекатиме теж не пасивний відпочинок, а можливість долучитися до садівництва, запозичити старовинний досвід вирощування найсоковитіших яблук, тут можна також навчитися кататися верхи. А чого варта прогулянка на баркасі під "Веселим Роджером" уздовж узбережжя Кременчуцького водосховища, знаменитої гори Пивихи та греблі Кременчуцької ГЕС!
У ході реалізації проекту "П'ять перлин Дніпра" залучені до нього громади одержали необхідні консультації та практичну допомогу експертної групи ЦРМС, Регіонального хабу для Центральної України Програми «U-LEAD з Європою», що посприяло успішному старту. Нині, як вважають фахівці, належить виконати ще значний обсяг робіт, щоб кластер сільського зеленого туризму запрацював на повну потугу. Але вже зрозуміло, що ідея вчасна та вдала як для любителів туризму, так і для самих ОТГ, які отримають подальший інноваційний розвиток та нові робочі місця.
Теги:
Область:
Полтавська областьГромади:
Недогарківська сільська об’єднана територіальна громада Піщанська сільська об’єднана територіальна громадаДжерело:
Укрінформ
05 травня 2025
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над інституційним розвитком за підтримки Програми Polaris
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над...
30 квітня 2025 року Програма Polaris провела семінар «Забезпечення довгострокового демократичного лідерства» для...
05 травня 2025
Уряд розподілив 540 млн грн субвенції на...
2 травня Уряд ухвалив розпорядження щодо розподілу обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на...
05 травня 2025
У Подільській громаді на Одещині відремонтували й обладнали укриття в школі. Як і що робили
У Подільській громаді на Одещині відремонтували...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) «На початку великої війни, у 2022 році, ми, як, мабуть, і всі, не були...
05 травня 2025
Як статус «Місто Нуль Відходів» може покращити...
В Україні триває реформа екологічного законодавства. Наша нормативна база повинна відповідати вимогам Євросоюзу, над...