Організаційний комітет другого регіонального форуму «Ярмарок добросусідства» завершив процес прийому заявок від ОТГ Дніпропетровської області. У конкурсі беруть участь 176 проектів від 43 громад за 12 секторальними напрямами Стратегії децентралізації Дніпропетровщини. Тепер експертна комісія та народне голосування визначать найкращі проекти, а 26 вересня відбудеться церемонія нагородження переможців. Про це повідомила Олена Тертишна, директорка Дніпропетровського ЦРМС, створеного Програмою «U-LEAD з Європою».
«Ми отримали 176 проектів, найбільше проектів у категоріях: освіта (33 проекти), просторовий розвиток (41 проект), творча громада (23 проекти). У конкурсі беруть участь 43 громади Дніпропетровської області, лідери за кількістю поданих проектів - Межівська, Криничанська та Троїцька громади. Загальна сума всіх реалізованих проектів оцінюється в понад 200 млн грн», - повідомила Олена Тертишна.
Серед поданих проектів – забезпечення підвозу дітей зі старостинських округів Царичанської ОТГ до будинку творчості. Завдяки цьому 207 учнів з Прядівської, Бабайківської, Преображенської, Лисківської шкіл можуть без зайвих витрат займатися у гуртках та творчих майстернях, розвивати свої здібності.
У Гречаноподівській громаді провели капітальний ремонт водогону від Красного Поду до Кряжового. Водогін жодного разу капітально не ремонтувався від самого часу створення у 70-х роках. Із бюджету громади виділили 1,5 млн грн на ремонт 3 км трубопроводу. Також у громаді запровадили систему сортування сміття у школах.
Криничанська ОТГ подала на конкурс проведені у громаді ярмарки здоров’я для активізації приписної кампанії. Як результат – 600 мешканців громади уклали декларації з сімейними лікарями, високу оцінку заходу надала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Також у Криничанській ОТГ створили унікальну книгу рекордів громади, в яку вже занесено 5 місцевих досягнень. У Широківській ОТГ створили гончарну майстерню на базі центру дитячої творчості.
В Божедарівській ОТГ капітально відремонтували систему опалення у будинку культури в с. Покровка. У Слобожанській громаді створюють шкільний дендропарк. Васильківська ОТГ створила ЦНАП, що надало 11 нових робочих місць та покращить якість надання адміністративних послуг. У Софіївській ОТГ почав працювати Інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а молодіжна рада започаткувала безкоштовний кінотеатр просто неба.
Відео:
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Дніпропетровський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...