«Я не можу і не хочу пояснювати людям гру, яку веде ЦВК», - селищний голова

Портал «Децентралізація» дізнався у сільських голів - ініціаторів створення ОТГ, якими будуть наслідки демаршу Центральної виборчої комісії, що не призначає вибори в об’єднаних громадах (перелік цих громад є тут).

Ірена Лісова, Гришковецький селищний голова, ініціатор створення Гришковецької ОТГ Бердичівського району Житомирської області:

«Я настільки втомилася від безрезультатних спроб об’єднання громади, що навіть не хочу говорити на цю тему. Ще трішки – і люди вже ніякої громади створювати не захочуть. І особисто я, котра два роки тому виступила ініціатором створення ОТГ, маю чимало розчарування з цього приводу.

Об’єднання у нас було складним, люди мали різні бачення щодо конфігурації майбутньої громади. Спершу вона мала охоплювати весь район, і ми пройшли майже весь шлях до подання документів у ЦВК, який тривав близько року. Але згодом думки мешканців району розділилися, і ми мусили починати все спочатку. Ще рік ми працювали над тим, щоб створити громаду з центром у Гришківцях, яка об’єднуватиме 8 сільрад та близько 10 тис. населення. Нам можна вже давати звання майстрів спорту з об’єднання громад. І тепер що, знову треба буде починати все спочатку? Скажу вам чесно, Гришковецька сільська рада не надто потребує цього об’єднання, бо є великою та спроможною. Ми непогано житимемо і тоді, коли об’єднатися не вдасться. А от про села, які хочуть приєднатися до нас, цього, на жаль, сказати не можна.

Я не розумію одну річ. От зараз Центральна виборча комісія вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо правового регулювання  проведення референдумів. Що, у квітні цієї проблеми не було? Чи її просто зауважили тільки зараз? Прості люди, селяни, не повинні бути заручниками політичних ігор у столиці…

Нагорі, мабуть, не розуміють, що нам, сільським головам, треба щось пояснювати людям. Ось вони прийшли на загальні збори, прийняли рішення про об’єднання, а тепер питають мене: «Чому ж громади досі немає? Минув вже цілий рік!». І я далеко не всім можу пояснити ту складну гру, яку веде ЦВК. Та й не хочу, чесно кажучи, пояснювати. Ми – законослухняні громадяни, ми хочемо йти в ногу з часом. Коли держава каже, що треба об’єднуватися, то ми готові. Але я щось тепер не розумію, держава хоче, щоб ми об’єдналися, чи ні?

Було би так добре, щоб вибори призначили на жовтень цього року. Тоді ми зможемо вчасно сформувати всі відділи та управління нової ОТГ, увійшовши у новий рік з новим бюджетом. Вибори у грудні – трохи гірший варіант. Та головне навіть не вибори. Ми, жителі вісьмох сільрад Бердичівського району, вже налаштувалися, що незабаром житимемо по-іншому, гуртом та з іншими бюджетами. Ми вже почуваємся як одна громада. І було б логічно, щоб з нового року ми би почали і жити у новому форматі. Але я бачу, що можливість повернення до старої моделі не виключена. Чи можна, скажіть, у цьому випадку не відчувати розчарування. Після двох років марних зусиль?


Як відомо, 9 серпня ЦВК вирішила звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя по роз’яснення стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні. На думку ЦВК, у питанні референдумів є законодавча колізія, яка не дозволяє призначати вибори в ОТГ без додаткових роз'яснень. 

Експерти, юристи, представники громадянського суспільства, профільні асоціаціїміжнародна спільнота, урядовці і народні депутати впевнені, що ЦВК не повинна була виходити за рамки своїх повноважень і  мала призначити вибори в об'єднаних громадах. Але ЦВК навіть не включила питання виборів в об'єднаних громадах у порядок денний свого останнього засідання

Теги:

вибори ЦВК

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 вересня 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...