В Україні буде реалізовано 70 регіональних стартапів в рамках секторальної підтримки ЄС, — Зубко

У 2018 році розпочнеться реалізація 70 регіональних проектів за кошти Європейського Союзу в рамках Програми підтримки секторальної політики України. Це перші 70 регіональних стартапів, які перемогли у конкурсному відборі за 5 напрямками: інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток людського потенціалу, розвиток туризму, загальноукраїнська солідарність. Це ще один напрямок потужної держпідтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, коментуючи прийняття відповідного урядового розпорядження про затвердження проектів.

Він зазначив, що конкурсною комісією, сформованою за участі представників різних міністерств, народних депутатів та громадськості, всього було допущено до розгляду 507 проектів майже зі всіх регіонів України.

Так, серед 70 проектів-переможців найбільше проектів по Львівській області – 12 проектів; Хмельницькій – 10; по 1 проекту у Миколаївській, Донецькій, Рівненській, Вінницькій, Житомирській, Черкаській,  Луганській областей,  МОН – 9 проектів, по 1 проекту у Мінагрополітики і Мінрегіону. Загальна сума фінансування – понад 600 млн грн.

За напрямками перемогли:

  • інноваційна економіка та інвестиції – 17 проектів;
  • сільський розвиток – 11 проектів;
  • розвиток людського потенціалу – 18 проектів;
  • розвиток туризму – 16 проектів;
  • загальноукраїнська солідарність – 8 проектів.

«Найбільш креативні і інноваційні стартапи – створення інноваційного кластеру «Регіональний інноваційний HUB» (Миколаївська обл.); створення Карпатської мережі регіонального розвитку (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська і Чернівецька обл.); будівництво радіотелевізійної передаючої станції в Попаснянському районі на Луганщині; розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори» (Львівська обл.); розбудова спортивно-культурного простору на набережній р.Тетерів у місті Житомир», — повідомив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, у 2016 році  Урядом було підписано угоду № 1 між Урядом України та Європейською Комісією, що діє від імені Євросоюзу, до Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (ENPI/2013/024-517) від 27 листопада 2014 року. В рамках цієї Додаткової угоди передбачається фінансова підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні і підтримки цілей, які визначені в Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року.

Читайте також:

01 квітня 2025

Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу

Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...

Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...

01 квітня 2025

Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III

Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...

31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...

01 квітня 2025

Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях

Нагляд як партнерство і допомога - думки про...

Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...

01 квітня 2025

Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування

Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...

Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...