Верховна Рада України зробила перший крок до врегулювання питань державної реєстрації об’єднаних громад. 26 листопада депутати у першому читанні 246 голосами ухвалили проект Закону України №3106 «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб».
«Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», який вже прийнятий парламентом, та цей законопроект України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб» практично розв’язують всі питання для того, щоб новостворені об’єднані територіальні громади могли працювати» - підкреслив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр України також повідомив, що буде звертатись до парламенту про забезпечення у 2016 році державної фінансової підтримки цих громад.
Геннадій Зубко нагадав, що законом «Про добровільне об’єднання територіальних громад» встановлюється державна підтримка таких громад. «Ми повинні підкріпити фінансово децентралізацію, яку підтримують 59% українців», - зазначив він.
Мінрегіон України підтримує цей законопроект, адже його ухвалення дозволить врегулювати відносини, що виникають у зв’язку з держреєстрацією новоутвореного та утвореного у результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення органу місцевого самоврядування як юридичної особи. Він дозволить усунути недоліки правового регулювання питання правонаступництва об’єднаних територіальних громад, їх сільських, селищних, міських рад та виконавчих комітетів. Також документ узгодить із законодавством процедури реорганізації органів місцевого самоврядування в процесі добровільного об’єднання територіальних громад.
Як раніше зазначав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, зараз необхідно перереєструвати 159 сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та, відповідно, 159 їх виконавчих комітетів. Також треба зареєструвати припинення діяльності приблизно 1200 місцевих рад. Для цього потрібна чітка процедура, яку і пропонує даний законопроект.
Довідка
Проект Закону України №3106 передбачає доповнення Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» новою статтею 24-2, а також внесення змін до статей 7, 8, 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Дякуємо Асоціації міст України за візуалізацію.
Приєднані зображення:
Теги:
Геннадій Зубко В'ячеслав Негода
Джерело:
Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...