Із включенням міст обласного значення в об’єднання матимемо близько 1400 перспективних ОТГ

Реформа децентралізації, яка вже чотири роки відбувається в Україні, демонструє успішні результати. Мова про кількісні та якісні показники. Вже утворено 753 ОТГ, з яких 665 працює в активних бюджетних взаємовідносинах з центральною владою. Також це передані на місця можливості і повноваження, які дають можливість збирати податки, складати стратегії розвитку, визначати пріоритети, залучати інвестиції і змінювати якість життя простих українців у громадах.

Про це в ефірі програми «Економічний прорив» з Павлом Шереметою на радіо «НВ» зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Процес об’єднання громад є добровільним і наразі ми не можемо спрогнозувати їх кількість, але цей процес ми плануємо. До початку децентралізації в Україні було майже 12 тисяч громад, які різнилися як за своєю територією, так і кількістю населення. На сьогодні вже сформовано і затверджено Урядом 1206 перспективних планів ОТГ, які об’єднують 7913 територіальних громад. Це не вся територія України, але після того, як у процес об’єднання включаються міста обласного значення, ми будемо мати до 1400 сформованих ОТГ», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, об’єднання дає громадам можливість збільшувати свої доходи в 5-7-10 разів за рахунок формування власної податкової бази на місцях. «Об’єднанні громади починають управляти і надходженнями податків, і саме головне, мають можливість встановлювати податок на нерухомість, землю і вести облік ресурсів. Надходження від ПДФО,  акцизного податку тощо. Якщо говорити мовою цифр:  у 2014 році – доходи місцевих бюджетів складали 67 млрд грн., у 2015 – 99 млрд грн., у 2016 – 146 млрд грн., у 2017 — 192 млрд грн. На кінець цього року ми очікуємо зростання до 230 млрд грн», — підкреслив Зубко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що найголовніше для українців і країни, яка виходить з пострадянського минулого, розуміння того, що змінюється система менеджменту на державному рівні. «25 років Україна залишилася в пострадянській системі, яка мала централізовану вертикаль і величезні корупційні ризики. Сьогодні вже створена антикорупційна інфраструктура – НАБУ, НАЗК, САП, Антикорупційний суд, але найбільш потужний крок у цій сфері був зроблений у 2015 році, коли ми передали 52% державного консолідованого бюджету на місця. І сьогодні це знаходиться під контролем безпосереднього громад і  громадян.  Над ефективним використанням цих бюджетних коштів ми повинні в подальшому спільно з громадами працювати», — зазначив урядовець.

Відео:

Теги:

Геннадій Зубко

Джерело:

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

05 листопада 2024

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3...

У жовтні 2024 року Мінфін перерахував 16,3 млрд грн міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, що становить 91,1%...

05 листопада 2024

Освітні реколекції в Городку: через ефективну мережу до якісної освіти

Освітні реколекції в Городку: через ефективну...

Представники громад з 12 областей та експерти освітнього напряму Програми Polaris «Підтримка багаторівневого...

05 листопада 2024

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу розробки місцевих планів управління відходами

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу...

Під час тренінгу від експертів Програми USAID DOBRE мова йшла про таке: Що таке місцевий план управління...

04 листопада 2024

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди «Фінансова децентралізація»

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди...

Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...