Школярі з Іллінівської сільської громади вивчатимуть робототехніку

Сільська громада стежить за новими технологіями – в Іллінівській ОТГ відкриватимуть гурток робототехніки. Ініціатором запровадження новітніх технологій у навчанні дітей виступив голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич.

Ідея розвитку технічного напрямку в сільській громаді виникла через постійний науково-технічний прогрес,  відставати від якого не повинні діти тільки через те,  що вони живуть не у великому місті, а в селі.

«Навчання робототехніці не означає роботу з роботами, яких діти бачать в мультфільмах, мова йде про спеціальні програмовані конструктори», - пояснює Володимир Маринич.

На закупівлю чотирьох одиниць таких конструкторів гроші виділили з бюджету громади – близько 100 тис. грн. Обладнання розраховане на дві вікові категорії: для дітей віком від 6 до 10 років та підлітків старшого віку. Чотирьох наборів вистачить для групового навчання до 50 школярів.

Для «Роботехкорп» (саме таку робочу назву пропонують дати технічному гуртку) передбачили приміщення в будівлі сільської ради, на місці колишньої бібліотеки. Ремонт планують зробити також власними коштами громади. Уже в жовтні мають розпочатися перші заняття з робототехніки в Іллінівській ОТГ.

До тих пір тут активно шукають молодих, ініціативних ІТ-фахівців для ведення гуртку робототехніки. Серед головних посадових обов’язків  фахівця – навчання учнів базовому технічному моделюванню, роботі з конструкторськими наборами, формування в учнів інженерного мислення, розвиток технічної творчості. Також важливо готувати учасників до профільних змагань.

Щоб подивитися на рівень таких змагань голова Іллінівської громади організував поїздку більше 60-ти дітей на фестиваль «ROBOСХІД»  до Краматорська. Під час регіонального фестивалю команди школярів з різних міст Донецької області демонстрували свої досягнення у робототехніці.

 

Голова Іллінівської ОТГ Володимир Маринич

 

Діти з Іллінівської громади із захопленням спостерігали за локаціями по робофутболу, кегельрінгу, слалому, робосумо. Вони взяли участь в майстер-класах з конструювання і програмування роботів, а також ознайомилися з презентацією харківської студії «Винахідник» та команд учасниць, кафедри комп'ютерних інформаційних технологій і кафедри електромеханічних систем автоматизації ДДМА.

«Я дуже радий, що робототехніка набирає обертів в нашій області і незабаром сучасні підприємства з командами розробників, які будуть випускати нову продукцію,  приречені на успіх та згодом підкорять весь світ, - поділився враженнями Володимир Маринич. - На локаціях «ROBOСХІД»  ми змогли зарядитися мотивацією щодо якнайшвидшого пошуку тренера – фахівця для організації роботи гуртка робототехніки в нашій громаді. Сподіваюся, в наступному році представники нашої Іллінівської громади зможуть на гідному рівні представити своїх роботів на цьому фестивалі».

До речі, вже досягнута домовленість з бюджетоутворюючим підприємством,  яке готове виступати в ролі спонсора та возити іллінівських дітей на подібні змагання, додав голова громади

 

 

«Приклад Іллінівської ОТГ яскраво свідчить про нову якість влади, яка шукає шляхи розвитку громади через освіту та інновації, - коментує Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».  - У сільській громаді розвивається не тільки сільське господарство, тут думають про інновації та нові технології . Поява гуртка робототехніки в Іллінівській ОТГ може стати поштовхом для пошуку шляхів розвитку інших невеликих громад».

Теги:

кращі практики освіта молодь освіта

Область:

Донецька область

Громади:

Іллінівська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 грудня 2024

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття

80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...

«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...

13 грудня 2024

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої громади на високі доходи наших мешканців». Інтерв'ю голови громади

«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...

Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...

02 грудня 2024

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр

Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...

У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...

02 грудня 2024

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти

Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...