Все більше громад Вінницької області стають ініціаторами приєднання до вже створених ОТГ, і це не дивно, адже населені пункти, що об’єдналися, показують гарні результати. Одна з таких – Бабчинецька ОТГ Чернівецького району. На запрошення громади села Моївка, що знаходиться поряд із Бабчинцями, приїхала група експертів Вінницького ЦРМС , щоб провести інформаційно-консультаційну зустріч із мешканцями села.
На просвітницьку дискусію з питань приєднання населених пунктів до ОТГ зібрались активні члени громади с.Моївка, депутати сільради та представники ВЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»: директор Центру Олег Левченко та експерт з місцевих фінансів – Інна Святна.
«На Вінниччині створено 35 ОТГ і не всі об’єднувались за планом. От Калинівська та Студенянська громади прийняли рішення і взяли на себе відповідальність – сьогодні це успішні території. Вони вже мають ЦНАПи, ФАПи, оптимізовані системи освіти, дороги, садочки, благоустрій. Дуже важливий момент – все вирішується не в Києві, а на місці, в громаді. Інше питання – спроможність, там де є ПДФО, там можна розвиватись, але є школи, де навчання фінансується в сумі 78 тис. грн на учня – це вкрай неефективно. ОТГ отримують інфраструктурну субвенцію, та надалі це буде важче зробити, тож громада має ставати сильною якнайшвидше. В Статуті прописується, на що використовуються кошти, і приймаються рішення за участі представників населення. Не можна чекати, це потрібно робити зараз, тому що завтра – це буде тільки через 3 роки. Важко зробити всім водночас щастя, але держава допомагає тим, то рухається», - зазаначив під час виступу Олег Левченко, директор ВЦРМС.
«Якби Моївська громада приєдналась – отримала б 3,4 млн грн, а видатки могли бути на рівні 8 млн грн. Близько 1,5 млн грн додається до бюджету у разі приєнання до Бабчинецької ОТГ, а якщо запрацює цукровий завод на території с. Моївка – то 5 млн грн», - повідомила експерт з місцевих фінансів Центру Інна Святна.
В ході зустрічі, перед присутніми виступила голова Бабчинецької ОТГ Ніна Зварич, яка ознайомила громаду Моївки із досягненнями та перспективами розвитку території. Присутні поцікавились фінансуванням освіти, охорони здоров’я в сусідній громаді та отримали відповіді на запитання.
«З огляду на кошти нашої громади – 600 тисяч витрачаємо на апарат, 300 тисяч на садочки і благоустрій, на 200 тисяч, що залишаються, нічого не зробити – ні дороги, ні освітлення, про водогін навіть не йдеться. Ми обговоримо пропозиції, проаналізуємо економічну доцільність і будемо приймати рішення», - повідомив на завершення зустрічі Олександр Вівдич, сільський голова Моївки та подякував представникам ВЦРМС за актуальну для мешканців села інформацію.
Приєднані зображення:
Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Вінницька областьДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...