На Вінниччині створено 35 об'єднаних громад. З них 24 створювались за перспективним планом.
Мешканці громад, що межують із створеними ОТГ, побачили переваги господарювання в умовах децентралізації. Як наслідок, вже 16 територіальних громад прийняли рішення про приєднання до діючих шести ОТГ. Серед них - громада селища Бродецьке Козятинського району, що приєднується до Глуховецької ОТГ.
«Певний час ми йшли до цього рішення, зробили опитування, провели громадські слухання – не всі мешканці відразу виявили бажання приєднуватись, але варто врахувати фактор старіння населення, соціальна сфера – школи, амбулаторії, садочки - залишається, вона потрібна для пенсіонерів та дітей, батьки яких їдуть на заробітки у міста. Важко знайти фахівця, от у мене на чотири трактора один тракторист-механік. Якщо ми навіть захочемо створити власну ОТГ – будемо мати проблеми, і з кадрами і з коштами, не може сільська рада працювати на 100 чоловік, маємо гуртуватися із сильнішими і далі будемо думати як господарювати разом, тому що процес децентралізації незворотній, це доводить саме життя», - пояснює Ярослав Лопатюк, селищний голова Бродецького.
«В середньому, після об’єднання власні надходження до бюджетів громад збільшуються на 40% , інфраструктурна субвенція, що надається на сільське населення по Вінниччині зросла із 45,3 млн грн у 2017 році до 53,8 млн грн у 2018 році. Більшість громад відчули переваги, так громада села Соколова приєднується до міста Хмільник – це одне з перших міст обласного значення в Україні, що скористалось змінами до законодавства і приєднує суміжні села та формує нову громаду. Фактор, що гальмує об’єднання на Вінниччині – це відсутність затвердженого перспективного плану, що покриває 100% території області, але реформа продовжується і є всі умови для проведення виборів у нових ОТГ області восени», - зазначив Евген Шаповалов, експерт з децентралізації Вінницького ЦРМС.
Приєднані зображення:
Теги:
створення спроможних громад приєднання
Область:
Вінницька областьГромади:
Глуховецька селищна об’єднана територіальна громада Глуховецька територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...