Працювати разом з громадою, відпочивати разом з громадою — саме такі українці. Велотур в об’єднаній громаді на Житомирщині є дуже знаковим. Участь у ньому взяли понад 300 велосипедистів, громада Житомирщини, а головне — велика кількість дітлахів та молоді. Ми дали старт Всеукраїнській ініціативі «Зелене світло для велоруху в громадах». І робимо це спільно з нашими друзями – міжнародними партнерами, які допомагають Україні у впровадженні децентралізації. Про це сказав перед учасниками велопробігу у Коростишівській ОТГ на Житомирщині Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, сьогодні Україна залучає найкращий досвід європейських країн: адміністративний сервіс - Швеція, електронне врядування — Естонія, адміністративний підхід до управління – Польща, енергоефективність, інфраструктура і, зокрема, дорожня — Німеччина.
«Українці завжди були європейською нацією, ми завжди вміли відпочивати родиною, працювати родиною і робити все, щоби створювати умови для своєї родини. Дякую всім вам, що ви сьогодні долучилися до такого європейського свята, у ході якого всі люди виходять на вулиці, пересідають на екологічний транспорт і можуть поспілкуватися між собою, з дітьми. І це не просто спорт, це один з перших велотурів, і я вірю, що це стане доброю традицією», — наголосив Геннадій Зубко.
Урядовець підкреслив, що країна сьогодні стає здоровішою фізично, морально, економічно. Велосипед стає все популярнішим серед українців. Він одночасно і спорт, і відпочинок, і екологічний вид транспорту. Цей спорт формує здоровий спосіб життя, загартовує дух, робить українців здатними переборювати труднощі та перемагати. «Велорух у громадах — чудова ідея, що має конкретну мету. Але одного бажання замало, потрібно розбудовувати велосипедну інфраструктуру і сьогодні це реально, бо децентралізація дала громадам необхідні фінансові ресурси», — розповів Зубко.
У свою чергу, керівник програм співробітництва Представництва ЄС Беренд де Гроот підкреслив, що проведення велотуру у громаді на Житомирщині – це демонстрація нової України. «Ми можемо багато говорити про децентралізацію і про те, що ми можемо зробити. Під час велотуру ми вже побачили нову опорну школу і створений культурний центр для молоді. Але, найголовніше – ми побачили ентузіазм молоді, яка здатна і гідна робити багато нових речей. Саме такий дух просуває і просуватиме далі реформи і в сфері децентралізації і на будь-яких інших рівнях. Велосипедний рух є справжнім трендом Європи і, це є майбутнім України», — наголосив він.
Велотур на Житомирщині — це лише початок великої ініціативи. На наступному етапі разом з програмою «U-LEAD з Європою», активно популяризуватиметься велосипедний рух серед школярів у громадах, проектування велосипедних доріжок і мереж. «Використовуючи німецький досвід, ми розбудовуватимемо велосипедну інфраструктуру в громадах. Переконаний, дуже скоро Україна стане такою ж велосипедною країною, як Швеція, Данія, Нідерланди, Німеччина, Австрія, і невдовзі приєднається до родини європейських держав. Для мене першим умовним фінішем є успішні ОТГ на всій території України. Я дякую партнерам з програми «U-LEAD з Європою», з якими Мінрегіон працює вже три роки. І 743 ОТГ, які сьогодні є в Україні, це наша спільна робота з Європейським Союзом», — зазначив Зубко.
Довідково:
Проект «Зелене світло для велоруху в громадах» спрямований на просування велосипедного руху як сталого, екологічно чистого та здорового засобу мобільного пересування, альтернативного до традиційного транспорту. Він реалізується Програмою «U-LEAD з Європою» у співпраці з Київською асоціацією велосипедистів за підтримки Мінрегіону.
Проект містить декілька компонентів, серед яких: кампанія з популяризації велосипедного руху серед школярів і молоді у різних громадах, у т.ч. серія планових воркшопів; проектування і будівництво велосипедної інфраструктури в громадах.
Учасниками велотуру стали керівник програм співробітництва Представництва ЄС Беренд де Гроот, директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, а також представники донорських програм і міжнародні партнери, які активно підтримують реформу децентралізації в Україні.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Коростишівська міська об’єднана територіальна громада Коростишівська територіальна громадаДжерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
22 січня 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 січня 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 січня 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...