Чітка маршрутна карта розвитку гірських територій – спільне завдання, яке має об’єднати парламент, Уряд і органи місцевого самоврядування. Про це на форумі «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації», що проходить в Яремчі заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
За його словами, сьогодні в зоні особливої уваги - гірські території Карпатського регіону, які безумовно мають абсолютно відмінну від інших територій специфіку. Мовою цифр, це 4 області - Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська і Чернівецька: 60 тис км² території, 715 населених пунктів, 280 з яких розташовані на висоті 600 м, а 94% - села; майже 700 тис жителів. І цим регіонам необхідно забезпечити належну якість життя!
«Децентралізація відкрила для регіонів «вікно можливостей» - фінанси, ресурси, повноваження, які виводять громади і регіони на зовсім інший рівень розвитку, якості надання послуг, якості життя. І в умовах реформи, регіональна та географічна специфіка регіону може перетворитись на можливість зростання. Ми разом просто зобов’язані перетворювати регіональну специфіку на додаткові інструменти розвитку. Переконаний, що розвиток гірських територій – додатковий потенціал для всієї України!», - наголосив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що головним питанням на сьогодні є - підтримка проектів розвитку гірських територій, яке повинно бути закладене в державній стратегії. «Ми маємо підтримувати гірські території не тільки через надання соціальних виплат і пільг, а – і це головне, стимулювати регіон через співфінансування проектів розвитку. Наголошую, розвиток гірських територій має стати пріоритетом регіональних стратегій», - зазначив Зубко.
За його словами, Карпатський регіон сьогодні має потужний відтік людського потенціалу в східні країни Європи. І тому, регіон потребує в першу чергу розвитку інфраструктури, яка йому необхідна. Це не тільки питання туризму і розвитку рекреації, а перехід від сільського господарства до створення підприємств багатогалузевої спеціалізації, які можуть залучати в тому числі і IT-галузь. Це приклад створення інноваційного хабу, який започаткувала Львівська ОДА у співпраці з іншими трьома регіонами.
«Регіон має потужну державну підтримку – розроблений Мінрегіоном законопроект щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах, підтримка у парламенті, створена робоча група по напрацюванню Державної стратегії розвитку, кошти з ДФРР, субвенції на інфраструктуру ОТГ, секторальна підтримка ЄС, кошти на місцеві дороги. На 2018 рік для 4 областей виділено близько 8 - 9 млрд грн. ДФРР – майже 1 млрд грн., дорожня інфраструктура – майже 1 млрд 300 тис., розвиток сільської медицини – 1 млрд 200 тис. тощо. І така підтримка показує людям, перспективу народжувати, виховувати, давати освіту дітям, залишатись і розвивати свій регіон», - розповів урядовець.
Довідково
Відповідно до щомісячного моніторингу децентралізації, статус об’єднання в громади на гірських територіях: Львівська обл. – 35 ОТГ, Закарпатська обл. – 6 ОТГ, Чернівецька обл. – 28 ОТГ, Івано-Франківська обл. – 25 ОТГ.
Теги:
Геннадій Зубко регіональний розвиток гірські території
Джерело:
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...