09 листопада 2024
Децентралізація

Частину коштів державної підтримки розвитку регіонів варто спрямовувати на загальнодержавні цілі , — В’ячеслав Негода

В ході децентралізації усе більше коштів залишається на місцях, зростає державна підтримка розвитку інфраструктури регіонів і громад. Але на другий план не повинно відходити вирішення питань, визначених державною стратегією регіонального розвитку.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час круглого столу на тему: «Державна регіональна політика в Україні: сучасний стан, основні виклики та законодавче регулювання», що відбувся сьогодні у Каневі.

Він зазначив, що, в ідеалі, проекти розвитку громад і регіонів мають узгоджуватися з регіональними стратегіями, а ті — з державною стратегією. Але так поки не відбувається.

«На місцях навчилися використовувати кошти державної підтримки на розвиток інфраструктури: у громадах ремонтують та будують школи, дитсадки, медичні заклади, ЦНАПи, центри безпеки, закуповують комунальну техніку. Це, безумовно, потрібно. Але маємо розуміти, що на усе грошей не вистачить, якщо не реалізовувати проекти розвитку територій, спрямовані на створення робочих місць, доданої вартості. А з цим поки на місцях складно. Агенції регіонального розвитку створені ще не в усіх областях. А створені агенції поки не стали активними учасниками формування і реалізації державної регіональної політики в областях», — зазначив перший заступник Міністра.

В той же час, він нагадав, що в країні є проблемні території: гірські, малозаселені, території лінії розмежування тощо. «Реалізацією проектів розвитку цих територій має займатися держава. Отже й частина коштів державної підтримки розвитку регіонів має спрямовуватися на ці цілі», — вважає В’ячеслав Негода.

Він також наголосив, що, усі без винятку кошти державної підтримки розвитку регіонів мають розподілятися прозоро, справедливо і зрозуміло.

В свою чергу, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук зазначив, що розмір Державного фонду регіонального розвитку має бути фіксованим і складати не менше 1,5 % видатків державного бюджету. «Третина цих коштів має спрямовуватись на вирішення загальноукраїнських питань — на розвиток проблемних територій», — сказав він.

Участь у заході взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Черкаської обласної державної адміністрації, експерти Групи радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».

20.04.2018 - 18:22 | Переглядів: 10106
Частину коштів державної підтримки розвитку регіонів варто спрямовувати на загальнодержавні цілі , — В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

21 листопада - тренінг «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка надається на користь територіальних громад»

21 листопада - тренінг «Окремі питання...

21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...

08 листопада 2024

Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни

Оновлення Положення про атестацію педагогічних...

Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...