Публічне визнання друзями – шлях до створення «армії союзників». Асоціація об’єднаних територіальних громад підписала меморандум з DESPRO

- Минулоріч ми збиралися у маленькому залі, у якому ще й залишалося вільне місце, а тепер у цьому доволі великому залі яблуку ніде впаси, – розповіла під час  загальних зборів Асоціації об’єднаних територіальних громад керівник Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO» Оксана Гарнець. – Зараз Асоціація є потужною рушійною силою реформи, лідером, до якого прислухаються і органи державної влади, і міжнародні донорські структури.

Цьогорічні збори Асоціації були особливі тим, що під час них було підписано низку меморандумів з основними партнерами. Крім DESPRO, меморандуми підписали зі Шведською асоціацією місцевих влад та регіонів (SALAR), Українською асоціацією районних та обласних рад (УАРОР), Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад (ВАССР) та із Мережею правового розвитку. Про наміри підписати подібні документи повідомили також Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування й програма «U-LEAD з Європою».

- Для нас було вкрай важливо формалізувати стосунки з найважливішими партнерами, сформувавши таким чином доволі потужну силу, армію союзників, – зазначив голова Асоціації об’єднаних громад Олександр Корінний. – Коли хтось публічно визнає себе твоїм другом, це означає дуже багато. Ми не розраховуємо на значну фінансову допомогу, але маємо надію на експертну, навіть на моральну підтримку. Коли тебе підтримують найпотужніші драйвери реформи, це є визнанням правильності твого курсу. Тому цей крок важко переоцінити. Далі будуть нові спільні проекти та нові кроки, що стосуватимуться взаємовигідної співпраці.

Якими саме будуть ці кроки, розповіла Оксана Гарнець.

- Насамперед ми співпрацюватимемо у напрямку освіти, – сказала вона. – Тобто будемо проводити для членів Асоціації ті чи інші тренінги та семінари, поєднуючи онлайн- та офлайн-практики. Ми вже допомогли Асоціації розробити брендбук, допомагатимемо й у розробці сайту. А решта буде залежати від конкретних запитів. За десять років роботи ми напрацювали чималий досвід і тепер готові ділитися ним. Наприклад, DESPRO є засновником онлайн-курсів, представлених на веб-платформі «Спільнота практик місцевого розвитку». Вони стосуються проектного менеджменту, поводження із твердими побутовими відходами, мистецтва жити у громаді тощо. У нашому розпорядженні є також комп’ютерна програма управління ресурсами громад. До неї вносяться дані про усі ресурси: людські, земельні, фінансові – і згодом можна спостерігати за їхнім рухом. Це дає можливість ефективніше розпоряджатися цими ресурсами й правильно планувати роботу. Цікавий досвід я нещодавно привезла із Вірменії: там, завдяки спеціальному інтернет-сервісу, люди можуть не тільки переглядати онлайн-трансляцію засідання рад відповідних громад, але й задавати запитання учасникам засідання, обговорювати найболючіші проблеми тощо.

Цікаво, що у 2014 році Олександр Корінний був учасником Школи місцевого самоврядування DESPRO. Саме там і виникла ідея створити Асоціацію об’єднаних громад – відразу після перших виборів.

За словами Оксани Гарнець, DESPRO не буде обмежуватися допомогою виключно Асоціації, продовжуючи співпрацю з усіма українськими організаціями, які представляють органи місцевого самоврядування.

- Для нас головне – фінальний результат, яким має бути розвиток місцевого самоврядування України та продовження реформи децентралізації влади, – зазначила пані Оксана.

29.03.2018 - 09:38 | Переглядів: 10322
Публічне визнання друзями – шлях до створення «армії союзників». Асоціація об’єднаних територіальних громад підписала меморандум з DESPRO

Приєднані зображення:

Теги:

АОТГ Оксана Гарнець Олександр Корінний DESPRO

Джерело:

DESPRO

Читайте також:

22 січня 2025

Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі

Субвенція для професійного розвитку вчителів...

У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....

22 січня 2025

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України

Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...

З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...

21 січня 2025

У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв

У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...

17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...

21 січня 2025

Молодь з прифронтових територій та малих міст і сіл отримає гранти до $1500 на розвиток бізнесу: які умови

Молодь з прифронтових територій та малих міст і...

Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...