Зростає число об'єднаних громад, які очікують призначення перших місцевих виборів, - Мінрегіон

В Україні зростає кількість новостворених об’єднаних територіальних громад. Про це свідчать дані Мінрегіону, підготовлені на основі інформації обласних державних адміністрацій. Так, станом на 12 березня, 20 об’єднаних територіальних громад очікують рішення Центральної виборчої комісії щодо проведення перших місцевих виборів. 48 громад – на різних стадіях завершення юридичних процедур об’єднання. А 9 місцевих рад прийняли рішення про приєднання до вже діючих об’єднаних громад.

У Мінрегіоні нагадали, що завершальним кроком формування об’єднаної громади є проведення перших місцевих виборів, рішення про що приймає Центральна виборча комісія. Також у відомстві висловили стурбованість тим, що ЦВК такі вибори призначає лише двічі на рік – у квітні та жовтні. В міністерстві переконані, що такий підхід гальмує процес створення та подальшого становлення об’єднаних громад.

- Зрозуміло, що чим швидше громада проведе перші місцеві вибори на своїй території, тим більше часу вона матиме, щоб якісно підготуватися до переходу на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. А це великий обсяг роботи, який до цього часу багатьом громадам доводиться виконувати у поспіху. Згадаймо, що 24 грудня минулого року перші місцеві вибори проходили в 51 об’єднаній громаді. А вже до 1 січня вони мали бути готові до роботи у новому форматі. ЦВК може і має змінити таку практику - прокоментував перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.

Перший заступник Міністра назвав ще одну причину, яка в багатьох випадках гальмує процес добровільного об’єднання громад. За даними Мінрегіону, деякі громади місяцями, а то й роками, чекають висновку від обласних державних адміністрацій про відповідність їх рішень про об’єднання законодавству України. А мали б отримати такий висновок через 10 днів з дня направлення необхідного пакету документів до ОДА.

Наприклад, Нижньоселищенська об’єднана територіальна громада, що на Закарпатті, очікує висновку від Закарпатської ОДА з 2016 року. У такій же ситуації Куровицька ОТГ, що на Львівщині. 10 лютого 2018 року виповнився рік, як Холмківська громада (Закарпатська область) звернулася до облдержадміністрації за відповідним висновком. Ще дві громади Закарпатської області – Залужанська та Горондівська очікують висновку від ОДА з осені 2017 року.

Не краща ситуація у Київській області, де Шкарівська, Ташанська та Кагарлицька громади очікують висновку від Київської облдержадміністрації з осені 2017 року.

Не поспішає з висновком для Озерянської об’єднаної громади і Чернігівська обласна державна адміністрація. Громада очікує на документ уже більше двох місяців, замість 10 днів, як це передбачено законом.

А от Циблівська і Богуславська об’єднані громади, що на Київщині, ніяк не дочекаються, щоб обласна державна адміністрація направила звернення до Центральної виборчої комісії про призначення на їх території перших місцевих виборів. Цю роботу Київська ОДА мала провести ще в жовтні минулого року. Схожа ситуація у Лопатинській об’єднані громаді, що на Львівщині. Там від січня чекають, щоб облдержадміністрація направила документи до ЦВК.

В’ячеслав Негода звернув увагу, що в Україні в 152 районах досі не створено жодної об’єднаної територіальної громади. За словами першого заступника Міністра, завданням обласних та районних державних адміністрацій є активізація на рівні районів роз'яснювальної роботи щодо переваг об’єднання територіальних громад.

- Коли люди розуміють переваги, коли вони бачать на прикладі інших об’єднаних громад, що реформа дійсно змінює якість життя в громадах у кращий бік, тоді вони самі стають прихильниками цих змін і культивують їх на своїй території. Тому важливо дійти до кожного району, кожного села, відповідально підійти до роз’яснювальної роботи, - зазначив В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, до 1 квітня облдержадміністрації повинні забезпечити розробку, супроводження, погодження та внесення для затвердження Урядом перспективних планів формування спроможних територіальних громад в межах 100% території відповідного регіону. 

14.03.2018 - 09:20 | Переглядів: 15419
Зростає число об'єднаних громад, які очікують призначення перших місцевих виборів, - Мінрегіон

Теги:

В'ячеслав Негода створення спроможних громад

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...

18 вересня 2024

Відповіді на поширені запитання від учасників конкурсу «Громада на всі 100»

Відповіді на поширені запитання від учасників...

Конкурс «Громада на всі 100» – це конкурс для територіальних громад, які шукають нові можливості для втілення своїх...

18 вересня 2024

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на розвиток міжнародної міжмуніципальної співпраці

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на...

Питання розвитку мережі міжнародно співпраці громад і регіонів обговорили з керівниками закордонних дипломатичних...

18 вересня 2024

Гірськими стежками півдня Буковини: в Усть-Путильській громаді гостювали журналісти з різних регіонів

Гірськими стежками півдня Буковини: в...

Красива, працелюбна, згуртована – саме такими словами описали Усть-Путильську громаду Чернівецької області учасники...