Громадськість активно долучилася до створення першої в Котелевському районі об’єднаної територіальної громади
Котелевський район залишався в числі аутсайдерів реформи децентралізації на Полтавщині – в першу чергу дякуючи позиції місцевого селищного голови та депутатському корпусу, які третій рік не поспішають створювати ОТГ навколо свого районного центру.
Все ж таки процес створення об’єднаної територіальної громади розпочався. Експерти Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, відвідали Котельву. Вони розповіли працівникам органів місцевого самоврядування, держслужбовцям, депутатам місцевих рад, громадським активістам, воїнам АТО про децентралізацію в Україні та успіхи об'єднаних територіальних громад на Полтавщині, а також детально роз'яснили методологію створення ОТГ.
Ірина Балибіна, директор Полтавського ЦРМС, сказала: «На досвіді успішних ОТГ Полтавської області ми показали переваги, які мають громади після об’єднання. Наші експерти проаналізували й фінансові показники спроможності майбутньої Котелевської об’єднаної територіальної громади».
Перспективний план формування територіальних громад Полтавської області, розроблений Кабінетом Міністрів України, передбачає створення на базі Котелевського району лише однієї об’єднаної територіальної громади з центром у Котельві. Інші варіанти визнані недоцільними – бо новоутворені громади мають бутив першу чергу фінансово спроможними. До процесу створення громади активно долучилися міс представники місцевої виконавчої влади, які й зініціювали дану зустріч.
Віктор Колос, голова Котелевської райдержадміністрації, зазначив: «Нині територіальним громадам району об’єднуватись вкрай необхідно. Бо лише вони отримають нові перспективи та пріоритети в розвитку. А селищній раді врешті-решт потрібно якнайшвидше взяти на себе відповідальність та ініціювати об’єднання навколо неї всіх сільських рад Котелевщини. Бо в іншому випадку громадськість змушена буде брати процес у свої руки та ставати ініціатором об’єднання».
Того ж дня представники місцевої громадськості почали роботу з утворення ініціативної групи. Ця група починає проведення громадських слухань зі створення Котелевської ОТГ, щоб уже в цьому році були проведені перші вибори голови та депутатів. Також мешканці пропонують очільнику селища публічно відзвітуватися за проведену протягом останніх двох років роботу.
Приєднані зображення:
Область:
Полтавська областьДжерело:
Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
01 квітня 2025
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для громад та бізнесу
Каталоги можливостей: квітневі пропозиції для...
Міністерство розвитку громад та територій спільно з проєктом "Відновлення для всіх" (RFA) продовжує готувати каталоги...
01 квітня 2025
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми відновлення України III
Схвалено ще 14 проєктів у межах Програми...
31 березня відбулося п’яте засідання Експертної робочої групи, яка розглядає проєкти на фінансування в межах Програми...
01 квітня 2025
Нагляд як партнерство і допомога - думки про необхідність забезпечення законності рішень на місцях
Нагляд як партнерство і допомога - думки про...
Україна єдина країна на Європейському континенті, яка не має цивілізованого нагляду за законністю рішень органів...
01 квітня 2025
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для місцевого самоврядування
Народовладдя в дії: ключові рекомендації для...
Автор: Павло Пущенко, експерт із залучення мешканців, програма Polaris Протягом 2024 року в Україні було...