В Ужгороді експерти спростовували 5 міфів про децентралізацію

Народний депутат України Остап Єднак, експерт реформи децентралізації Олег Лукша та директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук проводять в Ужгороді роз’яснення про децентралізацію влади та пов’язаних із цим процесів, що відбуваються в країні.

Загалом команда «Послів Реформ», яка проводить просвітницьку роботу у 20 обласних та районних центрах, розвінчує п’ять міфів про децентралізацію.

У першу чергу, кажуть експерти, децентралізація – це створення сильної громади в невеликих населених пунктах. Тобто базовим рівнем територіального устрою стає громада, лише потім район та область. При цьому ні про яке об’єднання сіл мова не йде, просто буде створено один орган управління, який обслуговуватиме 7-10 сіл.

По-друге, середня відстань від населеного пункту до центру громади, де можна отримати всі послуги, не збільшиться, а навпаки – зменшиться. Замість колишніх 25 км, дистанція становитиме не більше 11 км. Крім цього, самих довідок, пояснюють «Посли Реформ» стане менше.

По-третє,об’єднуючись у громади, люди більше зможуть розпоряджатися коштами та майном. Децентралізація передбачає фінансову незалежність від району та області та можливість розпоряджатися землею, яка знаходиться за межами їхніх населених пунктів.

По-четверте, громади будуть наділені виключними повноваженнями за принципом субсидіарності, тобто більшість із них лишаться в громаді. Це дасть можливість покращити інфраструктуру та якість надання послуг.

І на останок, пояснюють експерти, школи в селах закривати не будуть. Планується створення більшої кількості дитячих садочків, в школи дітей часто возитимуть автобусом.

Область:

Закарпатська область

Джерело:

«7 днів»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...