Перший пішов! Місцеве самоврядування починає жити за новими принципами

В Україні зареєстровано перший статут об’єднаної громади. Це відбулося в Софіївському районі Дніпропетровської області. А село Подільське (райцентр Золотоноша) Черкаської області недавно стало відомим завдяки 22-річному новообраному сільському голові. Він наймолодший в Україні. Про першопрохідців децентралізації розповідають кореспонденти «УК». 

Як господарюватиме піонерка децентралізації 

Свідоцтво №1 отримала Жовтнева сільська об’єднана територіальна громада Софіївського району Дніпропетровської області. Вона першою в історії України відповідатиме за розвиток території, маючи нові повноваження і фінансові можливості, які надає децентралізація країни. 

Роз’яснювали у кожному дворі 

На минулих місцевих виборах головою нової об’єднаної громади обраний 45-річний Артур Шевцов (від БПП), колишній податківець і голова Софіївської районної ради (2006—2010 роки). Сам новообраний голова вважає, що багато чого корисного не встиг зробити на рівні району і тепер має ці плани реалізувати, користуючись перевагами децентралізації. 

 Об’єднати громаду допомогла велика підготовча робота, яку вели місцеві ради, районне керівництво. Щоб охопити відповідною інформацією якомога більше людей, їх працівники заходили майже у кожен двір і роз’яснювали переваги децентралізації, спростовували чутки зокрема щодо ліквідації тих чи інших соціальних об’єктів. Також селян інформували, що у кожному великому селі планують створити центри надання адмінпослуг. Наступного року села мають обрати старост. А Софіївська райадміністрація допомогла місцевим громадам розписати плани розвитку населених пунктів на три роки наперед. 

Бюджет сподіваються подвоїти 

Якщо раніше Жовтнева сільська рада мала 16 депутатів і 9 сіл у підпорядкуванні, то тепер об’єднана громада налічує 14 депутатів у раді й 18 сіл, які має розвивати. Згідно із законодавством, об’єднані громади залишатимуть на місцях 60% податку на доходи фізичних осіб та 5% акцизного збору, які сьогодні перераховують у районний, обласний та державний бюджети. Отже, буде фінансове під∂рунтя для розвитку території. Повну версію читати ТУТ.

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

«Урядовий кур’єр»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...