На Чернігівщині обговорили, як краще організувати роботу ради громади
17 січня у Городнянській міській раді відбувся семінар «Організація роботи ради ОТГ після перших виборів», що його організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Участь у семінарі взяли представники Городнянської міської та районної рад, депутати новоствореної громади, члени виконавчого комітету.
Чернігівський ЦРМС надає громадам та органам місцевого самоврядування інформаційну, методичну та експертну підтримку задля розвитку сільських територій та впровадження реформи децентралізації. Особлива увага під час навчання була приділена питанням організації діяльності ради та постійних депутатських комісій, формування виконавчого комітету та структури громади, кадрової реорганізації та передачі бюджетних установ та закладів, їх майна до комунальної власності, а також першочергових заходів ОТГ для забезпечення сталого бюджетного процесу.
На важливості інвентаризації майна та ресурсів наголосила радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС Людмила Чабак: «Треба провести облік всього того, що має громада: земля, майно, інфраструктурні об’єкти. Це потрібно зробити для того, щоб розуміти, чим Ви розпоряджаєтеся та якими ресурсами володієте».
Радник з питань фінансів Олександр Мельник наголосив, що створення громади – це в першу чергу можливість для ОТГ залучати фінансові ресурси та більш ефективно і раціонально їх використовувати. Також він підкреслив доцільність та необхідність створення фінансового відділу. «Створення цього підрозділу розвантажить голову громади, який є фігурою політичною і, якщо займатиметься ще і фінансами, може зазнати тиску з боку опонентів або прихильників. А по-друге, фінансовий відділ – це стабілізаційний орган, який має працювати, незважаючи ні на які перешкоди», - зазначив експерт.
Депутат новообраної Городнянської міської ради Олена Яцечко наприкінці семінару поділилася враженнями: «Такі навчальні заходи дуже потрібні, адже інформація подається структурована, чітка та зрозуміла. І головне саме та, яка потрібна в даний момент і відповідає потребам аудиторії. Нас обрали депутатами, але ж автоматично знання не з’являться. Треба вчитися і вчити».
Аналогічні тематичні семінари з організації роботи громади після перших виборів проводяться командою Чернігівського ЦРМС у інших громадах області: Варвинській, Височанській та Линовицькій.

Приєднані зображення:
Область:
Чернігівська областьДжерело:
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...