На Чернігівщині обговорили, як краще організувати роботу ради громади

17 січня у Городнянській міській раді відбувся семінар «Організація роботи ради ОТГ після перших виборів», що його організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Участь у семінарі взяли представники Городнянської міської та районної рад, депутати новоствореної громади, члени виконавчого комітету.

Чернігівський ЦРМС надає громадам та органам місцевого самоврядування інформаційну, методичну та експертну підтримку задля розвитку сільських територій та впровадження реформи децентралізації. Особлива увага під час навчання була приділена питанням організації діяльності ради та постійних депутатських комісій, формування виконавчого комітету та структури громади, кадрової реорганізації та передачі бюджетних установ та закладів, їх майна до комунальної власності, а також першочергових заходів ОТГ для забезпечення сталого бюджетного процесу.

На важливості інвентаризації майна та ресурсів наголосила радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС Людмила Чабак: «Треба провести облік всього того, що має громада: земля, майно, інфраструктурні об’єкти. Це потрібно зробити для того, щоб розуміти, чим Ви розпоряджаєтеся та якими ресурсами володієте».

Радник з питань фінансів Олександр Мельник наголосив, що створення громади – це в першу чергу можливість для ОТГ залучати фінансові ресурси та більш ефективно і раціонально їх використовувати. Також він підкреслив доцільність та необхідність створення фінансового відділу. «Створення цього підрозділу розвантажить голову громади, який є фігурою політичною і, якщо займатиметься ще і фінансами, може зазнати тиску з боку опонентів або прихильників. А по-друге, фінансовий відділ – це стабілізаційний орган, який має працювати, незважаючи ні на які перешкоди», - зазначив експерт.

Депутат новообраної Городнянської міської ради Олена Яцечко наприкінці семінару поділилася враженнями: «Такі навчальні заходи дуже потрібні, адже інформація подається структурована, чітка та зрозуміла. І головне саме та, яка потрібна в даний момент і відповідає потребам аудиторії. Нас обрали депутатами, але ж автоматично знання не з’являться. Треба вчитися і вчити».

Аналогічні тематичні семінари з організації роботи громади після перших виборів проводяться командою Чернігівського ЦРМС у інших громадах області: Варвинській, Височанській та Линовицькій.

18.01.2018 - 11:19 | Переглядів: 9506
На Чернігівщині обговорили, як краще організувати роботу ради громади

Приєднані зображення:

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...