Виконуючи Угоду про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася протягом найближчих 5-6 років упорядкувати поводження з усіма видами відходів згідно з європейськими принципами.
З 1 січня 2018 року відповідно до статті 32 Закону України "Про відходи" з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.
Дотримуючись вимог чинного законодавства та європейських стандартів, керівництво Вишнівецької селищної ради придбало 70 контейнерів для роздільного збирання сміття. Планується, що баки (за сприятливої погоди) будуть встановлені в усіх селах громади впродовж першого кварталу 2018 року. Зараз депутати селищної ради і старости визначаються з місцем їх розташування.
Як розповів заступник голови селищної ради з фінансово-економічних питань Віталій Рись, на кожному майданчику встановлять по два контейнери. Над баками буде накриття. Вже розпочалися зварювальні роботи. Крім того, у селищній раді розглядають можливість розміщення у селах менших ємкостей для використаних батарейок.
За словами Віталія Рися, вартість придбаних контейнерів – 415 тисяч гривень. Закуплені вони у київської фірми AST за кошти субвенції, місцевого комунального господарства і підприємства «Добрий самарянин».
Важливе значення у питанні роздільного сортування сміття має інформаційно-просвітницька робота, яка дасть змогу перелаштувати жителів міста на новий лад та навчити сортувати сміття.
– У школах громади будуть організовані відповідні навчальні заняття: яке сміття в який контейнер має потрапити, – запевнив Віталій Рись. – Виготовимо також спеціальні демонстраційні плакати і невеликі макети контейнерів, щоб школярі на практиці побачили, як сортувати сміття за видами матеріалів. Сподіваємося, що вдома діти поділяться отриманими знаннями зі старшими родичами.
Договір на вивезення сміття з 1 січня має підписати кожен власник домоволодіння, адже за його непідписання передбачений штраф. Штрафуватимуть також за несанкціоноване вивезення відходів. Йдеться про невеликі суми, проте членам громади потрібно думати не про те, як насмітити і уникнути покарання, а як утилізувати сміття цивілізовано. Лише у цьому випадку вулиці населених пунктів громади виглядатимуть по-європейськи чисто.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Вишнівецька територіальна громадаДжерело:
Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...