Будемо переходити до обов’язкової передачі містам повноважень і функцій ДАБІ, - Геннадій Зубко

Ми пройшли той час, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Є місто Хмельницький, Полтава, які відмовились брати на себе ці повноваження – «в них і так все добре». Тому ми будемо переходити до обов’язкової передачі повноважень і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Лівому берегу».

За його словами, ДАБІ – це орган, який контролює наявність тих чи інших документів. «Водночас органи місцевого самоврядування затверджують проекти землевідводу, виділення або надання в оренду цієї земельної ділянки, разом з місцевим управлінням архітектури визначають “червоні лінії” і обмеження з висотності. Ми вже пройшли стадію, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Тепер варто поставити на цьому крапку», - наголосив Зубко.

Віце-прем’єр зауважив, що наразі реалізовуються концептуальні зміни в сфері забудови. «Ми зробили важливий крок – перехід від категорій складності будівництва до класу наслідків. І цим обірвали корупційну складову між 3 і 4 категоріями. Коли під індивідуальне будівництво береться 20 соток, а на ній будують «свічку». Ми зробили так, що практично по 1-му класу наслідків заходять тільки дійсно малі об’єкти. Все інше – дозвільна процедура, котра передбачає наявність проекту, технічних умов, плану території, містобудівного обмеження», - підкреслив урядовець.

Він наголосив, що будь-яке корупційне рішення попередників щодо забудови може скасувати чинна міська рада. «Громада бачить відсутність інфраструктури, соціальної інфраструктури. У Києві - Київська міська рада представляє її інтереси. Будь ласка, приймайте рішення, скасовуйте дозволи та містобудівні обмеження», - зазначив Зубко.

За інформацією ДАБІ, на цей час повноваження держархбудконтролю отримали 89 населених пунктів. Серед них 21 обласний центр: Луцьк, Маріуполь, Тернопіль, Харків, Херсон, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Одеса, Київ, Дніпро, Суми, Житомир, Черкаси, Сєвєродонецьк, Вінниця, Чернігів, Кропивницький, Миколаїв, Рівне.

Читайте також:

20 січня 2025

Проєкт «100 майстерень» триватиме: уряд інвестує 540 млн грн у розвиток професійної освіти у 2025 році

Проєкт «100 майстерень» триватиме: уряд...

Уряд України схвалив зміни до порядку використання коштів субвенції, спрямованої на створення сучасних майстерень і...

20 січня 2025

Місцеве самоврядування: ключ до європейського майбутнього України та Молдови. Інтерв’ю Маттіаса Моргнера

Місцеве самоврядування: ключ до європейського...

Маттіас Моргнер – експерт з 20-річним досвідом реформування державного сектору в країнах Східної Європи. Його...

20 січня 2025

Як розподілятиметься 1,6 млрд грн субвенції на шкільні автобуси - інфографіка

Як розподілятиметься 1,6 млрд грн субвенції на...

Держава виділила 1,6 млрд грн на придбання шкільних автобусів (Постанова Уряду №1518). У інфографіці експерти...

20 січня 2025

На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість

На своєму місці. Випуск 8. Як Житомир вибудовує...

В цьому випуску «На своєму місці» -  про те, як Житомир вибудовує свою енергетичну стійкість. Велике місто, зі своїм...