Новостворена Березівська ОТГ розпочинає роботу над стратегією

У місті Березівці, що є центром створеної нещодавно об’єднаної територіальної громади, 12 грудня за ініціативи Одеського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар «Стратегічне планування місцевого розвитку».

У семінарі, присвяченому питанням розробки стратегічного плану розвитку громади, взяли участь депутати ОТГ та районної ради, бізнесмени, міська та сільська інтелігенція, громадські активісти.

Як розповів радник з регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук, над розробкою стратегічного плану Березівська ОТГ працюватиме близько півроку. Саме стільки часу потрібно для того, аби напрацювати головні напрямки реалізації ідей, які є в громадах, - про це свідчить досвід трьох ОТГ, де цього року велася активна робота над стратегіями за підтримки Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування. І якщо в Тузлівській, Коноплянській і Великомихайлівській громадах розробка стратегій вийшла на фінішну пряму, то для Березівської ОТГ все лише розпочинається.

«Наявність стратегічного плану розвитку є обов’язковою, якщо громада хоче розвиватися цілеспрямовано. В пріоритетах розвитку мають бути економічні показники. Громада успішна, коли в ній працюють успішні компанії, а щоб вони були конкурентоспроможними, громада має їм у цьому сприяти. Що успішніша компанія, то більше ви зберете податків і тим більше робочих місць, кращий рівень життя, а значить, дорожче житло у вашій громаді, - і знову більше податків, і так по спіралі. Крім того, звертаю вашу увагу, що стратегічний план має бути узгодженим з громадою. Якщо частина громади проти якихось питань, бажано сконцентруватися на тих, які не є конфліктними, і працювати в конструктивному напрямку. Таким чином, стратегічне планування має три основні функції: це інформація для громади, це постійні консультації з активістами і, зрештою, це партнерство з місцевою елітою, тобто тими, хто активно бере участь у діяльності громади», - розповів Віктор Бондарук.

У свою чергу голова ОТГ Валерій Григораш зауважив, що, на його думку, варто розробити стратегію на сім років, аби розуміти, в якому напрямку рухатися та на що акумулювати кошти: «Треба одночасно створювати умови для прозорої роботи бізнесу та займатися економією наших ресурсів, витрачати кошти з розумом, заощаджувати та направляти їх на розвиток. А для того, щоб розуміти, у якому напрямку розвиватися, потрібен не короткочасний план термінових дій, а більш далекоглядні стратегія», - впевнений міський голова.

Водночас деякі з учасників висловили думку про те, що робити довгочасну стратегію нема потреби. «Давайте робити до 2020 року, бо потім будуть вибори, може, зміниться президент, і тоді стратегія потрібна буде інша», - пролунала пропозиція із зали.

У відповідь радник Одеського ЦРМС В. Бондарук зазначив, що стратегія громади не може залежати від виборів: «Зрозумійте, що стратегія громади – це не політичний документ, а економічний. Звісно, щось можна коригувати, але не радикально. Якщо ми, наприклад, визначимо, що головним напрямком роботи вашої ОТГ є сільське господарство та переробна промисловість, то після президентських виборів навряд чи ви визначите своїм пріоритетом хімічну промисловість, якої тут нема й не було. Планувати економічний розвиток в залежності від виборів – це, щонайменше, небезпечно. Політика має лишатися політикам, а на місцях має бути економіка і розрахунок наперед, інакше, якщо кожні п’ять років чи частіше міняти вектор економічного розвитку, то ніякого розвитку зрештою не буде взагалі, а лише хаотичний рух в різні сторони».

Також під час семінару з лекцією про систему енергоменеджменту як інструмент підвищення енергоефективності в ОТГ виступив експерт з енергоменеджменту GIZ Валерій Желязко. На завершення учасники зустрічі вирішили створити робочу групу з розробки стратегії громади та розпочати працювати над збором необхідної інформації.

Зазначимо, що в Одеській області вже працюють 23 ОТГ, які пройшли перші вибори. У Березівській міській ОТГ вибори відбулися 29 жовтня.

13.12.2017 - 10:13 | Переглядів: 11872

Приєднані зображення:

Область:

Одеська область

Громади:

Березівська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...

19 листопада 2024