Верховна Рада України прийняла закон, поданий Президентом України, «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» (№7117) у другому читанні та в цілому. «За» проголосували 280 народних обранців.
Новий закон є частиною глобальної медичної реформи, започаткованої Міністерством охорони здоров’я. Він передбачає додаткове фінансування сільської медицини, створення і мотивацію лікарів, впровадження практики телемедицини тощо.
Читати також:
Як розвиток сільської медицини може покращити здоров’я українців
В цьому році Уряд направив з державного бюджету на розвиток сільської медицини 4 млрд грн.
Розвиток медицини у сільській місцевості: ВРУ прийняла за основу президентський законопроект
Геннадій Зубко розказав про перші кроки розбудови медицини в сільській місцевості (+презентація)
Раніше Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я в інтерв’ю для «Децентралізації» розповів про три кроки, необхідні для поліпшення якості медичних послуг у сільській місцевості.
«По-перше, залучити працювати у село фахового лікаря. По-друге, дати цьому лікарю гідну зарплату і гідні умови роботи: гідний кабінет, сучасне медичне устаткування, службовий транспорт тощо. По-третє, треба забезпечити цьому лікареві гідні умови життя на побутовому рівні. Я маю на увазі житло та інфраструктуру для його сім’ї. Адже до села зазвичай їхатимуть саме молоді лікарі, у яких будуть чи вже є сім’ї та діти. Хтось має профінансувати створення інфраструктури, проведення Інтернету, закупівлю службового авто для лікаря тощо. Президентський законопроект якраз вирішує цю проблему».
Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ також раніше заявляв, що Мінрегіон проаналізував діючу мережу первинної медицини.
«Сьогодні у майже 23 тисячах сіл та селищ наявні 4000 амбулаторій та 12 700 ФАПів. Але стан їхній дійсно вражає, він жахливий. Лише у 28% цих закладів є водозабезпечення, третина з яких — це колодязі. Лише у 18 % є санвузли! Первинна медицина на селі має бути якнайшвидше реформована, якість медичної послуги наближена до людини й мати зовсім іншу якість. Саме таку мету має ініціатива «Доступна, якісна медицина у сільській місцевості», над впровадженням якої ми почали працювати», — наголосив Геннадій Зубко.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...