Верховна Рада України прийняла закон, поданий Президентом України, «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» (№7117) у другому читанні та в цілому. «За» проголосували 280 народних обранців.
Новий закон є частиною глобальної медичної реформи, започаткованої Міністерством охорони здоров’я. Він передбачає додаткове фінансування сільської медицини, створення і мотивацію лікарів, впровадження практики телемедицини тощо.
Читати також:
Як розвиток сільської медицини може покращити здоров’я українців
В цьому році Уряд направив з державного бюджету на розвиток сільської медицини 4 млрд грн.
Розвиток медицини у сільській місцевості: ВРУ прийняла за основу президентський законопроект
Геннадій Зубко розказав про перші кроки розбудови медицини в сільській місцевості (+презентація)
Раніше Павло Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я в інтерв’ю для «Децентралізації» розповів про три кроки, необхідні для поліпшення якості медичних послуг у сільській місцевості.
«По-перше, залучити працювати у село фахового лікаря. По-друге, дати цьому лікарю гідну зарплату і гідні умови роботи: гідний кабінет, сучасне медичне устаткування, службовий транспорт тощо. По-третє, треба забезпечити цьому лікареві гідні умови життя на побутовому рівні. Я маю на увазі житло та інфраструктуру для його сім’ї. Адже до села зазвичай їхатимуть саме молоді лікарі, у яких будуть чи вже є сім’ї та діти. Хтось має профінансувати створення інфраструктури, проведення Інтернету, закупівлю службового авто для лікаря тощо. Президентський законопроект якраз вирішує цю проблему».
Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ також раніше заявляв, що Мінрегіон проаналізував діючу мережу первинної медицини.
«Сьогодні у майже 23 тисячах сіл та селищ наявні 4000 амбулаторій та 12 700 ФАПів. Але стан їхній дійсно вражає, він жахливий. Лише у 28% цих закладів є водозабезпечення, третина з яких — це колодязі. Лише у 18 % є санвузли! Первинна медицина на селі має бути якнайшвидше реформована, якість медичної послуги наближена до людини й мати зовсім іншу якість. Саме таку мету має ініціатива «Доступна, якісна медицина у сільській місцевості», над впровадженням якої ми почали працювати», — наголосив Геннадій Зубко.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...