Детально про міжмуніципальне співробітництво: як раціонально використовувати великі можливості?

Поняття міжмуніципального співробітництва (ММС), його перспективи для громад і знайомство з кращими практиками у цьому напрямі – це неповний перелік питань насиченого семінару-тренінгу «Розвиток місцевого самоврядування та практика застосування інструментів міжмуніципального співробітництва громад», що відбувся 9 листопада у Миколаївському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Модератор заходу – експерт з децентралізації Лілія Кравчук – розповіла присутнім, серед яких були посадовці ОТГ, депутати рад, посадовці громад, які не об'єдналися, представники та громадські активісти сільських рад, ініціативна молодь, про послідовність та алгоритм міжмуніципального співробітництва, презентувала навчально-методичні матеріали та провела практичну роботу за основними фазами ММС та ініціювала розвиток проектів в робочих групах.

За круглим столом учасники обговорили актуальні напрями розвитку проектів у сфері міжмуніципального співробітництва, серед яких – утилізація твердих побутових відходів, створення та спільне утримання комунальних підприємств, організацій та надання адміністративних та освітніх послуг.

– Сьогодні міжмуніципальне співробітництво є пріоритетним шляхом для розвитку території та підвищення спроможності громад. Важливо розуміти сутність і масштаби соціального та економічного ефектів, направлених на покращення суспільного добробуту населення, – зауважила Лілія Кравчук.

За допомогою скайп-зв'язку з Полтавською областю, а саме з доктором наук з державного управління В'ячеславом Толковановим та експертом з міжмуніципального співробітництва ММС Любомиром Самелюком, учасники семінару отримали поради із заснування співробітництва громад і створення проектів.

Для присутніх стала цікавою інформація від експерта з регіонального розвитку Миколи Дурмана про інструменти регіонального розвитку та міжмуніципального співробітництва, перелік донорських програм та вимог, що висуваються до проектних заявок на отримання коштів. Він зазначив, що в Україні кошти на регіональний та місцевий розвиток можна отримати з різних джерел – державні субвенції, бюджети розвитку різних рівнів, Державний фонд регіонального розвитку тощо.  Сьогодні співпраця з програмами міжнародної технічної допомоги відкриває колосальні можливості перед органами державної влади й місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Кожній громаді потрібно віднайти свою родзинку і згенерувати та втілити у життя таку ідею, що дозволить створити точку зростання та в майбутньому призведе до появи нових робочих місць, наповнення бюджетів різних рівнів і покращить якість життя кожного мешканця громади.

Учасники семінару продовжать роботу в громадах, озброєні ідеями, пакетом презентаційних матеріалів і типових договорів міжмуніципального співробітництва.

10.11.2017 - 12:33 | Переглядів: 11531

Приєднані зображення:

Область:

Миколаївська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...

18 вересня 2024

Відповіді на поширені запитання від учасників конкурсу «Громада на всі 100»

Відповіді на поширені запитання від учасників...

Конкурс «Громада на всі 100» – це конкурс для територіальних громад, які шукають нові можливості для втілення своїх...

18 вересня 2024

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на розвиток міжнародної міжмуніципальної співпраці

МЗС України орієнтує закордонні дипустанови на...

Питання розвитку мережі міжнародно співпраці громад і регіонів обговорили з керівниками закордонних дипломатичних...

18 вересня 2024

Гірськими стежками півдня Буковини: в Усть-Путильській громаді гостювали журналісти з різних регіонів

Гірськими стежками півдня Буковини: в...

Красива, працелюбна, згуртована – саме такими словами описали Усть-Путильську громаду Чернівецької області учасники...