У Баранівській ОТГ Житомирської області наступного року планують виділити 500 тис. грн на безвідсоткові кредити для розвитку малого бізнесу.
Баранівська ОТГ Житомирської області перемогла у конкурсі Євросоюзу і незабаром отримає грант, який дозволить їй профінансувати три ключові проекти, що мають докорінно змінити життя громади. Про це розповів голова Баранівської ОТГ Анатолій Душко.
- Наприкінці травня ми подали на конкурс наші концептуальні ідеї, сформувати які нам допоміг Інститут громадянського суспільства, – сказав пан Душко. – Ці ідеї ми об’єднали під загальною назвою «Створення молодіжного агрокластеру». Проект включає кілька напрямків. Перший – створення сироварні в одному з сіл нашої громади, де один з підприємців вже розпочав будівництво ферми на 1000 голів худоби. Другий напрямок – будівництво критого ринку у центрі міста – під це ми маємо земельну ділянку площею 1600 кв. м. За нашим задумом, ринок має бути не тільки місцем для торгівлі, але й своєрідним місцевим театром, де можна буде відпочити. Третій напрямок – закупівля холодильників для заморозки ягід, яких чимало у довколишніх лісах. Наш проект переміг. Зараз ми захищаємо його бюджет, тому я поки що не можу назвати об’ємів фінансування та конкретних умов. Натомість можу сказати, що усі контракти мають бути підписано до кінця року.
Читайте також:
Щоб громада стала брендом: експерти допомогли Баранівській ОТГ створити стратегію розвитку
За словами Анатолія Душка, наступного року Баранівська громада планує приділити особливу увагу підтримці місцевого підприємництва.
- У бюджеті наступного року ми плануємо виділити близько 500 тис. грн на розвиток малого бізнесу і оголосимо відповідні конкурси, – продовжує пан Душко. – Ця допомога буде своєрідним безвідсотковим кредитом, який згодом треба повернути. Можливо, хтось з жителів громади захоче розводити гусей, качок, індиків, кіз... Ми маємо дати людям своєрідні «вудочки», за допомогою яких вони наловлять «риби». Це збагатить і самих людей, і громаду.
Анатолій Душко розповів про плани кількох підприємців щодо вирощування і переробки у Баранівській ОТГ льону, адже Житомирщина здавна славилася льонарством. Він також розповів, що веде переговори з одеськими інвесторами щодо побудови на території громади теплової міні-електростанції, яка використовуватиме відходи деревини. На території ОТГ багато лісів, є кілька пилорам, отже, з сировиною проблем не буде. Попередня вартість проекту становить 7 млн доларів.
Голова громади вже має успішний досвід реалізації енергетичних проектів. У вересні цього року у Баранівці було відкрито малу гідроелектростанцію встановленої потужності 382 кВт. За прогнозами, вона вироблятиме 1 713 400 кВт/год на рік. До 2030 року гідроелектростанція працюватиме за «зеленим» тарифом». Проект реалізувала компанія «Сайенс Інновейшн Продакшн», яка вклала у нього близько 21 млн грн.
Розмова відбулася в рамках проекту «Речники громад», спільного з Українським кризовим медіа центром та програмою DOBRE.
Відео:
Теги:
Область:
Житомирська областьГромади:
Баранівська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи "Децентралізація"
Поділитися новиною:
25 липня 2024
«Телефонували голові, щоби подякувати, а не...
Нещодавно міській голові Решетилівської громади, що на Полтавщині, Оксані Дядюновій телефонували батьки учнів...
24 липня 2024
Рава-Руська та Великий Бичків знаходять...
19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про...
23 липня 2024
Як створити нові робочі місця і розвивати економіку: коворкінги Пирятинської громади
Як створити нові робочі місця і розвивати...
Як Пирятинська громада об’єднує місцевих жителів, навчає дітей заробляти гроші, проводить сеанси психологічної...
22 липня 2024
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували безбар’єрне середовище для учнів
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували...
Коли йдеться про навчання учнів з особливими освітніми потребами, зволікати з облаштуванням відповідних умов не...