У Луцьку розкрили секрети роботи старост
На Волині 17 жовтня відбувся семінар «Статус старост в ОТГ», організований Волинським Центром розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, спільно з Волинським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Семінар організували для в.о. старост об’єднаних територіальних громад Луцького, Маневицького районів та сільських, селищних голів територіальних громад області, що об’єднуються. На захід прибуло кілька десятків представників громад Волині.
Директор Волинського ЦРМС Анатолій Пархом’юк ознайомив учасників семінару із стратегічними підходами до організації діяльності старост. Він наголосив, що 2018 рік стане визначальним у питанні добровільного об’єднання громад, а далі держава почне реалізовувати свої функції у цій сфері. Якщо громади ще бачать свій формат, то варто скористатися фазою добровільності, щоб отримати преференції від держави у вигляді субвенції на розвиток інфраструктури.
Юрист Волинського ЦРМС Андрій Погорілий розповів про правові засади діяльності старост і додав, що староста - це повноцінна фігура в системі органів місцевого самоврядування. Цікаво, що у Великому князівстві Литовському старост призначали, а ось їхні повноваження були значно ширшими, ніж наразі в Україні, - наприклад, вони мали також функції судочинства.
Під час свого виступу Андрій Погорілий наголосив на тому, що староста не може бути депутатом, не може займатися громадською діяльністю на добровільних засадах. Повідомив він і про ризики опинитися у списках корупціонерів. Також юрист розповів про старостинські округи, повноваження старост тощо. За словами пана Погорілого, староста має право на гарантований виступ під час сесії та річний імунітет від усунення із посади із моменту обрання. Щоправда, така норма закону не стосується в.о. старост, яких на Волині - більшість. «В.о. старост можна притягнути до дисциплінарної відповідальності, а старост не можна», - зауважив юрист.
Під час семінару присутні обговорили виплати в.о. старост у разі неможливості працевлаштування після звільнення. За словами юриста, законодавець не врегулював остаточно це питання, а судова практика дає цілком протилежні рішення.
Представники громад обговорили і послуги, які надає староста в громаді, взаємовідносини із виконкомом і радою ОТГ, міжмуніципальне співробітництво як інструмент встановлення корисних та продуктивних зв’язків із сусідніми громадами.
Приєднані зображення:
Область:
Волинська областьДжерело:
Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання
Реформування української освіти - представники...
23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...
28 квітня 2025
Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону
Підвищення енергоефективності будівель -...
24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...