Маленькими кроками до великих змін: досвід Великогаївської громади (+відео)

22 грудня Великогаївська об’єднана громада, що на Тернопільщині, святкуватиме свій другий день народження. Два роки тому 14 сіл, а це майже 12 тисяч населення, об’єдналися, щоб спільно будувати своє майбутнє. Цю молоду громаду в багатьох питаннях можна назвати добрим взірцем для наслідування. Паралельно з вирішенням поточних питань, вкрай важливих для мешканців, - ремонт доріг, будівель шкіл і дитсадків, освітлення вулиць, надання комунальних послуг, громада своїм завданням вбачає реалізацію стратегії розвитку своєї території. Однойменний документ Великогаївської громади передбачає певні стратегічні цілі – забезпечення зайнятості населення, розвиток туризму, залучення інвестицій, впровадження енергозберігаючих заходів тощо.

Відтворити послідовність змін, що вже відбулися в громаді, ми спробували у розмові з головою Великогавської об’єднаної громади Олегом Кохманом.

Об’єднання дало змогу значно збільшити місцевий бюджет – з 5 млн грн, а саме таким був сумарний бюджет всіх 14 сіл до об’єднання, до 75 млн грн, якими розпоряджається Великогаївська громада сьогодні.

«Почали з доріг. 10 мільйонів гривень вклали з місцевого бюджету і стільки ж коштів держави. Зараз вже завершили роботи на дорогах протяжністю 8 км. Зробили вуличне освітлення у всіх селах. Підвели воду до садочків і шкіл в деяких селах громади. Почали будівництво нової амбулаторії за кошти Державного фонду регіонального розвитку. В наступному уроці завершимо. Відкрили поліцейську станцію, добровільну пожежну дільницю, будинок творчості. Працюємо над відкриттям дитячо-юнацької спортивної школи. В планах - відкрити академію футболу. І такими маленькими кроками рухаємося, щоб всі можливі послуги надавати у своїй громаді», - розповів Олег Кохман.

В кожному селі громади, де раніше були сільські ради, відкрили офіси старост. Окрім іншого, спільно з діловодами, старости надають населенню довідки різного характеру. Тим самим розвіяно міф про те, що з утворенням громади, людям доведеться їздити за довідками десятки кілометрів.

Серед пріоритетів громади – залучення інвестицій у розвиток території.

«Відпрацьовуємо варіант відкриття міні-завод. Виставили земельні ділянки на аукціон, щоб привернути увагу інвесторів. Зараз буде відкриття заводу на 200 робочих місць. Певні ділянки маємо для встановлення сонячних батарей. Вже є два інвестори, які хочуть робити це на нашій території», - поділився Великогаївський сільський голова.

Зуміла громада вирішити і питання твердих побутових відходів.

«Багато мали проблем, щоб поставити контейнери для збору сміття. Бо люди платять за цю послугу 8,08 грн  в місяць. Але ми пояснили людям, що держава надає субсидію. Це змінило ситуацію. Є сім’ї, що платять 1-2 гривні за вивезення сміття. Підписали договори щодо надання послуг з вивезення сміття з усіма господарствами всіх 14 сіл громади».

Олег Кохман, як і кожен голова об’єднаної громади, очікує прийняття закону, який дозволить громадам розпоряджатися землями за межами населених пунктів громади. 

«Депутати давно повинні підняти руку за цей законопроект. Поки його немає, ми домовилися з обласною державною адміністрацією і Держгеокадастром, щоб поки не приймати жодних рішень стосовно земель, розташованих довкола громади», - сказав Олег Кохман.

Розмова відбулася в рамках проекту «Речники громад», спільного з Українським  кризовим медіа центром та програмою DOBRE.

13.10.2017 - 13:06 | Переглядів: 16290
Маленькими кроками до великих змін: досвід Великогаївської громади (+відео)

Відео:

Теги:

речник стаття

Область:

Тернопільська область

Громади:

Великогаївська сільська об’єднана територіальна громада Великогаївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

16 вересня 2024

Можливості й розвиток – як Вижницька громада на Буковині долає виклики й будує нові плани

Можливості й розвиток – як Вижницька громада на...

«Ворота в Карпати» – так називає себе Вижницька громада Чернівецької області, розташована в передгір’ї буковинського...

16 вересня 2024

16 вересня 2024

25 серпня - вебінар «Актуальні питання здійснення відкритих торгів в умовах воєнного стану»

25 серпня - вебінар «Актуальні питання...

Під час вебінару експерти Програми USAID DOBRE з питань публічних закупівель Мирослав Сімка і Юрій Кузько допоможуть,...

16 вересня 2024

Співпрацюємо з БУР: простори для молоді і власників тварин

Співпрацюємо з БУР: простори для молоді і...

Громадська організація БУР та Програма «U-LEAD з Європою» запустили програму Довгострокового волонтерства, присвячену...