Децентралізація правова: у Черкасах обговорювали законодавчі новації для органів місцевої влади

Правове поле децентралізації влади в Україні та на Черкащині зокрема сьогодні обговорювали учасники засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування. Захід відбувся за підтримки Асоціації міст України.

Про нововведення у законодавчій сфері для представників місцевого самоврядування розповів присутнім народний депутату України Вадим Івченко. Він відзначив, що нині чимало необхідних законів, які б регулювали діяльність об’єднаних територіальних громад, – поки що на розгляді та на доопрацюваннях.

–  Кожен закон, який зараз напрацьовуємо всі ми спільно, потрібні, – говорить народний депутат. – Але, працюючи над ними, маємо орієнтуватися перш за все на пересічного громадянина України. Для цього треба досконало вивчати всі пропозиції, давати на розгляд власні, щоб якнайповнішою мірою урахувати всі позиції.

Активно працює над законотворчістю, спрямованою на органи місцевого самоврядування, й Асоціація міст України, зауважує експерт з правових питань АМУ Олена Кулик.

– Процеси децентралізації занадто масштабні, тож потребують ретельного вивчення та доопрацювання нормотворчої бази із застосуванням тих життєвих проблем, які існують у громадах і органам місцевого самоврядування, – каже експерт. – Асоціація міст України – одна з небагатьох громадських організацій, яка багато працює над нормотворчістю, оцінюють ситуацію та досліджують думки сільських та міських голів на місцях на основі чого згодом і приймають рішення та вносять свої пропозиції. Нині ми напрацювали понад 20 нормативних актів, які знаходяться на розгляді у ВРУ.

Один з чільних нормативних актів, які підтримує Асоціація, є закон про службу в органам місцевого самоврядування. Водночас, аби налагодити роботу та структуру органів місцевого самоврядування у процесі децентралізації, необхідно внести на розгляд Верховної Ради новий закон про органи місцевого самоврядування. Він у майбутньому має стати поштовхом для розвитку новостворених ОТГ. Разом з тим, в уже діючих громадах відмічають, що актуальним для них є законопроект про передачу земель державного фонду у розпорядження громад-об’єднавців.

– На сьогодні нам спільно важливо ліквідувати наявні розриви у законодавстві, яке б регулювало діяльність органів місцевого самоврядування у ході децентралізації, – зауважує заступник очільника області Ярослав Березань. – Польща, яку ми беремо за приклад, працювала над належним і повноформатним проведенням реформи з децентралізації не одне десятиліття. Ми ж такого часу не маємо, оскільки не сплять відкриті та приховані вороги України. У нас в країні тривають бойові дії, тож працювати нам треба не лише якісно, а й швидко. Аби зміцнити нашу державу у законодавчому полі.

Область:

Черкаська область

Джерело:

Сайт Черкаської ОДА

Читайте також:

14 квітня 2025

Розробка місцевого плану управління відходами: з чого почати?

Розробка місцевого плану управління відходами:...

Наприкінці січня 2025 року уряд схвалив Національний план управління відходами до 2033 року. Впродовж року після...

14 квітня 2025

Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE формує нову якість взаємодії громад і влади в Україні

Демократія участі у дії: як проєкт BRIDGE...

Навіть у час війни Україна створює найвищі стандарти громадської участі — саме цей меседж став лейтмотивом форуму у...

14 квітня 2025

Замість листів співчуття - справжня допомога: Білозерська громада в проєкті «Пліч-о-пліч»

Замість листів співчуття - справжня допомога:...

  Начальник Білозерської селищної військової адміністрації Ігор Острівний розповів про життя на Херсонщині під...

11 квітня 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн додаткової дотації за I квартал 2025

Місцеві бюджети отримають 1,5 млрд грн...

11 квітня Кабінет Міністрів України розподілив додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам за І квартал...